UPC - protokol o vrácení přístroje (např. set top boxů)

Spotřebitelský dotaz

Vážená "poradno", rád bych se zeptal, jak postupovat proti společnosti UPC, která mi ani po roce nebyla schopna vystavit protokol o vrácení archaického set top boxu, který se dodával při objednání služby kabelové televize. Dočetl jsem se z internetových diskuzí, že je to v podstatě běžná praxe této firmy a většina lidí vůbec žádné potvrzení nedostala. Je to pro mě docela nepochopitelné, protože protokol o vrácení přístroje vyžadují, když chcete ukončit smlouvu, dokonce hrozí pokutami. V některých případech to údajně skončilo i exekucí. Tzn. na jedné straně striktně vyžadují vrácení přístrojů (což je pochopitelné), ale při vystavování potvrzení hrají mrtvého brouka. Dokážete poradit jak na ně?

Doporučení časopisu dTest

V případě vyrovnání s poskytovatelem ohledně výpůjčky/nájmu zařízení, je věřitel (poskytovatel) povinen vydat potvrzení o tom, že byl dluh (v tomto případě vrácení set-boxu)splněn. V případě, že tak neučiní, může dlužník plnění (vrácení) odepřít. (§ 569 Občanského zákoníku)

Pokud je zařízení již bez dokladu vráceno, jedinou možností v případě odepření vydání potvrzení je domáhat se splnění na soudu. Otázkou je, zda je toto řešení pro Vás účelné vzhledem k času a případným nákladům.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest