UPC - nedodržení parametrů služby

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

u firmy UPC si platím za tarif digitální televize Starter (viz http://www.upc.cz/televize/starter/)
V parametrech této služby je seznam kanálu, z nichž některé jsou vysílání v kvalitě HD.
Dále se uvádí cituji: "Set-top-box nutný pro příjem signálku Vám zapůjčíme zdarma"
Dodaný set-top-box však neumožňuje příjem HD signálu. UPC argumentuje, že pokud chci přijímat signál v této kvalitě, musím si připlatit za pronájem jiného set-top-boxu nebo si koupit vlastní.
Domnívám se, že postup UPC je chybný a v rámci tarifu by měla poskytnout zařízení schopné příjmu všech inzerovaných kanálů.
Zároveň bych očekával, že mohu požadovat slevu za všechna již zaplacená období, kdy UPC nedodalo inzerované služby.
Jsou mé předpoklady správné a jaké jsou mé možnosti domoci se nápravy, když UPC odmítá problém řešit?

Předem děkuji

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, po prostudování uvedených stránek musíme souhlasit, že informace zde poskytované jsou nejasné. Zmiňujete, že některé programy jsou v HD kvalitě. Znamená to tedy, že je nelze se zapůjčeným setoboxem sledovat vůbec, nebo to lze jen ve snížené kvalitě? Pokud je nelze sledovat, doporučujeme se obrátit na dozorový orgán, kterým je v tomto případě Česká obchodní inspekce, s podezřením na klamavé praktiky. Jestliže je možné je sledovat jen ve snížené kvalitě, domníváme se, že spotřebitel klamán není, vzhledem k tomu, že je na stejné stránce nabízenm pronájem settop-boxu na zvýšenou kvalitu. Přejeme nadále mnoho štěstí