nevrácení přeplatku od UPC

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, před devíti měsíci manžel ukončil smlouvu s UPC a protože mu u nich vznikl přeplatek 2200,-Kč bylo mu řečeno ,že mu bude doplacen na jeho účet jehož číslo si k tomuto účelu vyžádali.Po cca třech měsících volal ,že mu přeplatek na účet nedošel a na UPC mu bylo sděleno ,že ho poslali složenkou ,ale že to tedy nechají prošetřit fin.oddělení a dají mu vědět. V podobném duchu konverzace , jak elektronická tak po telefonu probíhá i nadále s tím,že UPC stále tvrdí ,že peníze poslali složenkou, ale když je manžel nedostal ,tak to prošetří. Na námitku,že když tedy poslali složenkou musí existovat část složenky podepsaná někým kdo peníze přebral opět odpoví ,že to prošetří jejich fin.oddělení.Takže peníze po devíti měsících manžel stále nemá a vypadá to ,že ačkoliv je UPC neúprosné ve vymáhání svých pohledávek tak své závazky neplní.
Můžete mi prosím poradit jak se bránit a dostat své peníze zpět?Protože neustálý kolovrátek odpovědí peníze jsme poslali a když jste je nedostal ,tak to prošetříme může trvat vlastně donekonečna.Děkuji Renata

Doporučení časopisu dTest

V prvém případě bych Vám doporučila, abyste si doklad o přeplatku veškerou komunikaci s UPC někde uložili, zaznamenali atd. V případě soudního řízení je nutné mít všechny důkazy o výzvě o splnění závazku v ruce.
V další komunikaci můžete společnost UPC upozornit, že pokud ve Vámi dodatečně stanovené lhůtě nedojde ke splnění, budete svůj nárok vymáhat soudně.
Pokud ani po této výzvě nedojde ke splnění závazku, doporučuji Vám podat návrh na platební rozkaz k soudu. Tento institut je poměrně efektivní možností jak vymoci dlužnou částku.