X Energie (dodavatel energie)

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu ?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Rozbalit všechny výsledky

spotřeba 1 MWh Pro zobrazení výsledků se přihlaste

spotřeba 5 MWh Pro zobrazení výsledků se přihlaste

spotřeba 8 MWh Pro zobrazení výsledků se přihlaste

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení X Energie (dodavatel energie) nebo potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Alice D. 15.3.2019 16:25

  Ok, slušná a fér firma, mohu určitě doporučit.

  reagovat

  R R
 • Rudolf K. 20.12.2018 11:47

  U nás už bylo takových obchodníků několik, ale slečna co přišla od Xenergie byla milá a mluvila s námi dost dlouho, že jsme si říkali, že je vezmeme na zkoušku a po první faktuře na další období se pak rozhodneme a jak udělat dál. Příjemný bylo, že nás do toho netlačila, což byl asi jeden z hlavních rozdílů, který jsme hodně vnímali. Zatím jsme mile překvapeni, že je vše ok.

  reagovat

  R R
 • Lucie B. 14.11.2018 09:11

  Jsem u XEnergie spokojená, zvláště po návštěvě jejich poradce, poradil mi jak snížit výdaje v energiích a nastavil mi nižší platby. Dřív jsem s tím dost bojovala ale on mi to osvětlil a dneska už v tom tolik netápu.

  reagovat

  R R
  • Karel J. 25.1.2019 14:02

   Nám je teda opsal podle těch původních a až po roce nám je snížili, ale teď si je sami spravujeme v tom online portále, myslím si, že jednou ročně navíc, si do nich můžeš hrábnout. Zatím s nimi vycházíme dobře, ani velké přeplatky ani velké nedoplatky, vždycky je to v okruhu pár stovek a to se dá z výplaty bez šetření utáhnout .

   reagovat

   R R
 • Markéta Č. 19.9.2018 20:10

  Energie od X Energie odebíráme od roku 2013 a nemáme s nimi žádný problém, zařizovali jsme u nich i druhé odběrné místo, kdy jsme k nim převáděli mé rodiče a i jim s malou spotřebou vychází ročně levněji.

  reagovat

  R R
 • Aleš P. 22.6.2018 12:51

  Mám u XEnergie v průměru tak o 10% levnější ceny než u dominantů. Myšlenku o změně dodavatele jsem spřádal nějakou dobu a realizoval jsem jí jsou to nějaké dva roky zpátky a teď si to nemůžu vynachválit, když vidím jak mají zdražovat a XEnergie má ceny stále dobré. Bylo to dobré rozhodnutí, za které jsem rád i s odstupem času.

  reagovat

  R R
  • Jakub A. 13.8.2018 13:49

   Souhlasím, zrovna o víkendu jsem se díval do kalkulačky tzb, velice mě překvapilo jak vysoko jsem xEnergii mezi dodavateli našel, výběrem jsme opravdu trefili. Jsem max. spokojen.

   reagovat

   R R
 • Tonda H. 16.1.2018 16:09

  Asi budou v pohodě, zatím do toho moc nevidím, ale dobrý dojem na mě udělalo už jen to, že se mnou řešily zálohy z mýho předchozího bydliště, když jsme se nastěhoval do úplně jinak řešeného bytu. No jsem na to zvědav, zatím jím dávám velkou šanci..

  reagovat

  R R
  • Adam D. 18.5.2018 16:16

   Já mám ty zkušenosti, že když jsem k nim přestupoval, tak mi opsali výši záloh od předchozího dodavatel, nic neměnili a až po novém vyúčtování mi zálohy upravili  podle nové spotřeby. Musím teda podotknout, že s prvním vyúčtováním také přišel přeplatek skoro 5 tisíc, takže ta úprava záloh byla opravdu nutná, aby se zbytečně za rok o tolik nepřeplácelo. Teď už to mám vychytané a sedí mi to.

   reagovat

   R R
 • Milan H. 7.12.2017 13:51

  Dostal jsem se u nich do stavu, že už se o energie moc nestarám, protože 5 let už od nich beru energie a ani jeden rok jsem nedoplácel, takže cenově jsou pro mě stabilní a to mě vyhovuje.

  reagovat

  R R
 • Petra S. 31.10.2017 12:11

  Svému nyní už bývalému dodavateli jsem podala návrh, že mám záměr od nich odejít k xenergii v domnění, že si mě budou chtít třeba podržet, tak navrhnou něco lepšího. Ono nic a pustili mě. Jsem si říkala, že to je vděk pro letitého zákazníka. Proto nejvyšší čas na změnu, u xenergie mi tu slevu dali hned a bonus slevovou kartu k tomu na další nákupy.

  reagovat

  R R
  • Ivana S. 13.4.2018 13:40

   Joo to máte tak, když je zákazník u firmy již několik let tak ho pociťují jako jistého, proto věnují větší pozornost nováčkům. Já to takhle měla, když jsme zařizovali s přítelem naše první bydlení, za dva roky podle mě o nás firma neměla ani páru, jen když poslali vyúčtování tak si vzpomněli. Při prvním kontaktu s X Energií přes jejich zástupce, tak jsme na to kývli, nejen že nás zaujala levná nabídka na odběr, ale i to ,že je to alternativní společnost, takže se nepřiplácí za každou pobočku co jinde vidím na každém rohu. My tam stejnak nikdy nebyly tak jsme tady naopak rádi, že to nemusíme připlácet.

   reagovat

   R R
 • Jakub S. 14.9.2017 15:30

  Taky už u nich máme pěkně dlouho elektřinu s plynem a zatím se s ženou shodujeme vždy při ročním vyúčtování, že ta změna k nim měla smysl. A to jsme tomu ze začátku moc důvěry nedávali. Ale oba jsme došli k závěru, že je to dobrý dodavatel.

  reagovat

  R R
 • Jirka Z. 30.6.2017 13:46

  K firmě X Energie jsme se dostali už kdysi, když přebrali našeho původního dodavatele. Zprvu se mi to moc nezdálo, protože jsme nevěděli jestli nepřijdou nějaké změny a nové zařizování a přepisy. Krom změny vyúčtování a ceníků se pro nás v podstatě nic nezměnilo a u X Energie jsme tak zůstali. I přesto, že X Energie v podstatě nebyla naší volnou tak jsme s nimi spokojeni a zkušenosti jsou dobré.

  reagovat

  R R
  • Michal F. 8.8.2017 21:22

   Já přihlašoval přímo k nim, takže jsem zaznamenal akorát nynější změnu, kdy má X energie nového majitele. První změnu co jsme akorát postřehl, že změnili místo pobočky a šoupli jí o ulici, ale to se mě netýká, věci s nimi řeším meilem nebo převážně spíš telefonicky, protože to nečekám na odpověď do druhého dne. Jinak mi přijde vše při starém ok.

   reagovat

   R R
5,0
Hodnotili 2 uživatelé
5 2x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Máte zkušenosti s výrobkem X Energie (dodavatel energie)? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

řadit vzestupně řadit sestupně
 • Jindřich K. 30.5.2019

  Dodavatele jsem měnil kvůli plynu. Plynem doma nejen topíme, ale máme ho i na vaření a ohřívání vody, takže ho spotřebujeme opravdu kvanta. Takže abych měsíčně neplatil moc, tak si dodavatele kontroluji. X energie nám nabídla na plyn velice slušnou nabídku, která nebyla smlouvou nijak ohraničená. Líbili se mi i přidané služby, které zatím nepotřebujeme, ale třeba je uvítáme do budoucna. Plyn však vychází velice přijatelně.

  R R
 • Bohumil N. 5.4.2019

  U Xenergie mám bez termínovou smlouvu, po diskuzi s jejich zástupcem jsme se na ní domluvili, protože jsem na ní hodně lpěl. Převedenou u nich mám jak elektřinu tak i plyn, ale u plynu jsme schopní dosáhnout lepší slevy díky vyššímu odběru. Nicméně v ceně jsme si na našem odběrném místě o dost polepšili. Takže je můžeme doporučit.

  • bez termínová smlouva; odběr elektřiny i plynu; dobrá cena
  R R

Přihlásit