X Energie (dodavatel energie)

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu ?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Rozbalit všechny výsledky

spotřeba 1 MWh Pro zobrazení výsledků se přihlaste

spotřeba 5 MWh Pro zobrazení výsledků se přihlaste

spotřeba 8 MWh Pro zobrazení výsledků se přihlaste

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení X Energie (dodavatel energie) nebo potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Milada N. 22.2.2019 13:17

  Ano společnost X Energie je seriózní a lze říct, že i výhodná společnost.

  reagovat

  R R
  • René K. 16.4.2019 17:57

   Nyní již to můžu taky potvrdit, ale měl jsem o nich vážně pochybnosti i kvůli tomu, že je jejich vlastníkem Bohemia energy, nicméně jsem se osobně přesvědčil o tom, že je v pořádku fungují firma a tak mě ty jisté obavy přešly.

   reagovat

   R R
 • Josef J. 19.11.2018 13:18

  Máme Xenergii teďka od té aukce a zatím jsem spokojen!

  reagovat

  R R
  • Rosťa N. 11.1.2019 13:04

   Já jsem s Xenergií příjemně spokojen i když je přes tu aukci nemám. U nás je zřídil jejich zástupce a docela mě ta sleva v rámci necelých dvou tisíců překvapila, že to u nás vyjde na tolik jsem ani nečekal.

   reagovat

   R R
 • Marek P. 26.7.2018 12:47

  X energie byla vybrána k nám do baráku jako náš společný dodavatel. Zprvu musím říct, že se mi to moc nezdálo, ale potom co nám předložili návrh smlouvy a o kolik každá domácnost bude schopná ušetřit, svoje stanovisko jsem přehodnotil. Ta změna je přínos a sleva výrazná.

  reagovat

  R R
  • Alois H. 4.10.2018 12:48

   Dobrý den, můžu se vás zeptat? Je povinné, aby všichni v bytovém domě měli jedno a toho samého dodavatele? Co kdybych si vybral jinou firmu, která by mě vycházela lépe, je to vůbec možné? Nebo se musím podrobit?

   reagovat

   R R
   • Redakce dTest 8.10.2018 09:05

    Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. V tomto případě musíme posoudit, zda jde o dodávky energií, které zařizuje SVJ pro všechny bytové jednotky. Typicky se jedná o dodávku tepla a teplé vody od teplárny. Tehdy je jejich sjednání v kompetenci SVJ a záleží na stanovách, kdo konktrétně o dodávkách rozhoduje, zda výbor, či shromáždění. To stejné platí i pro elektřinu, plyn a teplo pro společné prostory domu. Jestliže si však služby zajišťuje každý byt (domácnost) přímo u dodavatele služby, tedy zpravidla dodávky elektřiny a plynu (tam, kde je vlastní plynový kotel), může si každá domácnost zvolit svého dodavatele. V případě potřeby se neváhejte kdykoliv obrátit na naši spotřebitelskou poradnu na telefonním čísle 299 149 009. Přejeme Vám příjemný den. Váš dTest

    reagovat

    R R
   • Marek P. 5.10.2018 15:31

    To je na vás kdo vám bude účtovat teplo, by jsme bytovka o čtyřech bytech a jako rodiny se známe, takže domluva byla celkem jednoduchá a když nám firma vyšla vstříc a dala dobrou cenu, tak jsme na to všichni jasně kývli. Stejnýho máte akorát opraváře distributora, zbytek je na vás.

    reagovat

    R R
 • Štěpán S. 19.6.2018 13:37

  Zkušenosti mám rozličné, taky nemám jen pozitivní nebo jen negativní, ale v globálu až se zas budu zajímat o změnu dodavatele, tak vím, že nejdříve budu u Xenergie žádat o slevu a až pak se budu poohlížet jinde, protože mi zatím pokaždé vyhověli.

  reagovat

  R R
 • Pavel Z. 11.5.2018 12:33

  Teda XEnergii už mám asi pátým rokem a letos jsem poprvé svolil ke změně a přihlásil se do aukce pořádané Dtestem a ona to vyhraje XEnergie, ne že by mi to vadilo, ale člověka to překvapí, když už je u nich tak dlouho, hold asi firmu měnit nemám. Tak nebudu a jen si vezmu tu slevu. :D

  reagovat

  R R
  • Honza K. 31.8.2018 14:39

   Tomu se říká opravdu dobrá náhoda, ale i ty se stávají :) Letošní aukce vyšla opravdu velmi dobře, já už se do ní přihlásil po třetí a plyn od Xenergie mě vyšel se slušnou slevou.

   reagovat

   R R
 • Luboš K. 4.1.2018 12:21

  jsem se domluvil s jejich zástupcem o převodu energií, ten mi zaručil bezproblémový přestup, který tak i dopadl, změnu jsem skoro nepocítil, šel jsem k nim hlavně kvůli tomu zvýhodněnému tarifu, nevím jak až moc byl teda výhodný, mně hodil po roce necelý 2tisíce, ale prachy jsou to taky dobrý.. emča.

  reagovat

  R R
 • Oldřich M. 19.10.2017 14:58

  My si X Energii nechali zařídit do domku, který máme nově postavený. Elektřina, plyn, všechno od nich a za cenu, kterou bychom u tradičních dodavatelů jen tak nedostali. Jsem rád, že mě je kamarád doporučil, jelikož sám s nimi má prý už 6 let zkušeností.

  reagovat

  R R
  • Jiří D. 23.2.2018 13:14

   My si je před rokem nechali nastavit, když jsme se nastěhovali do nového bydlení, majitel bytu přepsal energie na nás, tak jsme si řekl, že když je byt nový a zateplený, dobrá energetická třída, tak bychom to mohli završit ještě nějakou lepší firmou než měl on. Takže jsme trochu pátrali a nabídla se nám právě Xenergie. Rozdíl byl skoro 250,- za měsíc, takže za rok slušný.

   reagovat

   R R
 • Martin K. 31.8.2017 14:38

  Když jsem k nim přecházel tak nebyli ještě tolik známí. Cenově mi tenkrát přišli hodně dobří, za tu dobu se sice ceny někam posunuly tak jako asi u všeho, ale i přesto mi nepřijde, že by to byl až tak markantní rozdíl. Jako s dodavatelem jsem s nimi maximálně spokojený.

  reagovat

  R R
  • Radek K. 13.12.2018 15:38

   Ano, v tomhle směru s vámi mohu souhlasit, mám se změnou ceny celkem čerstvou zkušenost a i přesto, že to povylezlo, tak mi to nepřijde tak šílený, jako se všude uvádí, že dodavatelé zdražují. Opět můžu říct, že mě Xenergie mile překvapila.

   reagovat

   R R
 • Adam B. 14.6.2017 15:21

  Jako s dodavatelem s nima nemám nejmenší problém. Na prodejce už nehledím, protože mi to celý zařídil a i když mám standardní tarif, nemám žádnou fixaci nebo co existuje za tarify, tak platím ménějc.

  reagovat

  R R
  • Pavel D. 29.11.2017 14:04

   Já bych si ho domů asi nevpustil, my se k nim dostali prostřednictvím aukce, když ji vyhráli u nás v Pardubicích a to jsme ušetřili skoro 20% procent z ceny. Bylo to hodně povedený, že jsme s nimi zůstali i po jejím skončení, to se ceny změnili mi přišlo jen nepatrně.

   reagovat

   R R
 • Tom 20.3.2015 11:48

  Jsou to podomní prodejci, kteří se vydávají za jinou firmu, než kterou opravdu jsou. Podvodem a nátlakem Vás nutí k podpisu smlouvy. Navíc mají blokované příspěvky na své FB stránce, proč asi?

  reagovat

  R R
  • Jan V. 27.7.2017 14:14

   Nevím na jaké facebookové stránky jste se díval, ale když se na ně mrknete teď, tak firmu lze úplně normálně ohodnotit a to nemusím být přihlášený, abych to viděl. Kdybych měl zařízený facebook, tak bych jim tam těch 5 hvězdiček klidně hned poslal, ale tenhle svět jde mimo ně. Sám je mám a jsem s jejich činností a poskytováním služeb spokojený.

   reagovat

   R R
4,6
Hodnotili 5 uživatelé
5 3x
4 2x
3 0x
2 0x
1 0x

Máte zkušenosti s výrobkem X Energie (dodavatel energie)? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

řadit vzestupně řadit sestupně
 • Pavlína M. 12.7.2019

  Mají vzorový příklad kvalitní podpory, jen cenu jsme čekali lepší.

  R R
 • Milan V. 7.6.2019

  Nemůžu říct, že jsem z firmy vyloženě nadšený, to nejsem z žádné, protože bych musel mít vše zadarmo, ale zvládli dle jejich slibů snížit regulovanou část ceny, takže jsem o něco ušetřil. Ale ta neregulovaná tomu stejnak dává stále na frak.

  R R
 • Klára D. 2.5.2019

  Přechod pod Xenergii byl bezkonfliktní. Firma si nás k sobě převedla a s původní firmou si vše domluvila. Bylo to o pár papírech, ale zažila jsem už i větší administraci. Celé to trvalo tři měsíce, ale zpětně musím uznat, že to za to počkání si stálo.

  R R
 • Jan T. 28.3.2019

  Na internetu měli vystavený dobrý ceník, který když jsem porovnal s tím co jsem měl, tak hlavních položkách vycházeli líp. Dál jsem u nich našel možnost hlídat si platby u nich na webu soukromě pod svým účtem, co si u nich jde založit a pak taky ještě to pojištění, ale to jsem zatím nevyužil. Za mě dobrý, s jejich nabídkou jsem spokojený v plnym rozsahu.

  • dobré ceny; internetový účet; pojištění
  R R
 • Jaromír D. 12.3.2018

  S X Energií jsem spokojen. Bez problémů se vypořádali s mým bývalým dodavatelem, s kterým uzavřeli jejich smlouvy a mně v klidu rozjeli nové smlouvy s novými podmínkami u sebe. Složenky chodí včas, tak i já mám v čas uhrazeno.

  • seriózní dodavatel; dochvilnost
  R R

Zobrazit další

Přihlásit