Solight 1T04

Značka: Solight
Podrobný článek: Test alkoholtesterů 2016 (1/2016)
Publikováno v časopise: 1/2016
Cena: 1 018 Kč

Deklarovaný rozsah měření je 0-3 ‰, provozní teplota se pohybuje v rozmezí 0-40 °C. Součástí balení jsou 3 mikrotužkové baterie.

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu alkoholtesterů?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

průměrná cena 1 018 Kč

spolehlivost měření Pro zobrazení výsledků se přihlaste

při pokojové teplotě
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
při -5 °C
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
při 10 °C
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
při 40 °C
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
při skladování ve voze
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
přesnost kalibrace
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

obsluha Pro zobrazení výsledků se přihlaste

uživatelské instrukce Pro zobrazení výsledků se přihlaste

technické údaje

deklarovaná technologie
neuvedeno
rozsah měření
0 - 3 ‰
provozní teplota
0 - 40 °C
rozměry
61 x 123 x 27 mm
hmotnost vč. baterií
113 g
počet a typ baterií
3 x AAA

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení alkoholtesteru Solight 1T04 nebo chcete vědět jak vybrat alkoholtester? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

1,5
Hodnotili 2 uživatelé
5 0x
4 0x
3 0x
2 1x
1 1x

Máte zkušenosti s alkoholtesterem Solight 1T04? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

řadit vzestupně řadit sestupně
 • Jiří N. 10.3.2017

  Koupil jsem si tento alkoholtester na základě testu v dTestu. Ale jsem s ním velmi nespokojený, je to hrozný šunt. Jednak zpracováním samotného přístroje, ale hlavně - vůbec neměří. Místo toho generuje náhodná čísla. Tři po sobě jdoucí měření stejného člověka (který nepil alkohol) ukazují např. 2,00 - 1,34 - 0,47 - no úplné nesmysly. Nechápu, jak mohl v testu dTestu dosáhnout tak dobrého výsledku. Kromě toho stejně jako v recenzi jiného uživatele výše mi velmi rychle spotřebovává baterie.

  • žádné
  • zcela nefunkční; velmi špatné dílenské zpracování
  R R
 • Martin K. 10.8.2016

  Byl to dárek od manželky, která vybrala přístroj na základě testování dTestu. Na papíře to vypadá velmi slibně, doporučený výrobek, realita je bohužel jiná. První přístroj který jsem obdržel (objednáno přes eshop společnosti Tipa) byl hlučný, neměřil a baterie vybil ještě před prvním dokončením testu. V balení navíc chyběli baterie a návod, který jsem si musel stáhnout z netu. Proběhla reklamace výrobku s tím, že výsledkem byla výměna za nový kus. Tento nový kus sice měří, ale délka měření je nezvykle dlouhá (přes 1 minutu), přičemž většinu času stráví přístroj profukem náústku. To by samo o sobě nevadilo, pokud by přístroj v průběhu tohoto čistícího cyklu nevybíjel baterie jako o závod. Použití dobíjecích bareií se dle návodu nedoporučuje, což jsem vyzkoušel a plně nabité baterie s kapacitou 2000mAh nevydrží ani do konce prvního testu. V praxi s nimi neprovedete ani jeden test. Výrobce požaduje do přístroje pouze alkalické baterie (3xAAA), což v kontextu výše uvedeného dává smysl. Nicméně zapomeňte na alkalické baterie v nižší cenové hladině (vyzkoušel jsem několik výrobců se stejným výsledkem), vždy je jedna sada baterií tak na jedno měření, max. dvě. Při použití velmi drahých alkalických baterií zpravidla označovaných výrobci jako "high", "ultra power" a pod. se výdrž přístroje zvětší zhruba na 3 - 5 testů, než se baterie vybijí do stavu, kdy alkoholtester měření neprovede. Cena těchto baterií je dnes v součtu přes sto korun, takže jedno dýchnutí do přístroje se tím pádem stává poměrně drahou záležitostí a to i přesto, že "vybité" baterie, se kterými už alkoholtester nepracuje ještě dlouho fungují např. v dálkovém ovladači televize.
  Zdá se mi zvláštní, že bych měl takovou smůlu, že i druhý kus je vadný, nicméně reklamovat budu tento přístroj ještě jednou.
  Na základě výše popsané skutečnosti mne mrzí, že na něco tak zásadního jako je spotřeba baterií kolegové z časopisu dTest nepamatovali a v rámci testu nehodnotili. Přitom právě tento aspekt testu by mohl mít vliv na celkové hodnocení a rozhodování při nákupu výrobku.
  Již jsem se setkal ve svém okolí i se situací, kdy předpatitel časopisu své předplatné ukončil právě proto, že výsledky dTestu opoměli nějakou důležitou část testovaných výrobků hodnotit, což vedlo podobně jako v tomto případě k nákupu něčeho, s čím pak není spotřebitel spokojen.
  Ten dotyčný o kterém se zmiňuji dnes vybírá zboží podle různých recenzí volně dostupných na internetu, většinou ze zdrojů odborných komunit zaměřených úzce na danou praoblematiku (fotoaparáty, zahradní sekačky, kuchyňské roboty apod.), je více spokojen a bez placení předpatného.
  Samozřejmě u výrobků technické povahy je dostupnost testů větší a pohled na jednotlivé aspekty výrobků jsou více individuální (např. u testů potravin a kosmetiky bychom jen těžko mohli hledat alternativu), přesto si ale myslím, že u přístrojů napájených z baterií je test jejich spotřeby nutností.

  • - pořizovací cena vs. přesnost měření
  • - ukrutná spotřeba baterií; - nutnost použít pouze velmi drahé alkalické baterie; - dlouhá celková doba jednoho testu; - nemožnost přístroj zcela vypnout (displej stále zobrazuje hodiny což je s ohledem na povahu a použití přístroje zbytečné)
  R R

Vývoj ceny Solight 1T04

Graf ceny produktu Solight 1T04 poskytuje

Přihlásit