Sennheiser HD 630VB

Značka: Sennheiser
Podrobný článek: Test sluchátek 2017 (12/2017)
Publikováno v časopise: 12/2017
Cena: 12 990 Kč

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu sluchátek?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

kvalita zvuku Pro zobrazení výsledků se přihlaste

populární hudba
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
jazz
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
klasická hudba
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
mluvené slovo
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
celkový dojem
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

ovlivnění zvuku Pro zobrazení výsledků se přihlaste

bezdrátový přenos
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
fungování po vybití baterie
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
únik zvuku do okolí
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
aktivní potlačení okolního hluku
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

komfort Pro zobrazení výsledků se přihlaste

pohodlnost nošení
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
hluk kabelu při pohybu
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
identifikace levého a pravého sluchátka
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

zpracování Pro zobrazení výsledků se přihlaste

konstrukce a použité materiály
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
tendence kabelu k zamotávání
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

vybavenost Pro zobrazení výsledků se přihlaste

technické údaje / vybavení

typ sluchátek
circumaurální (kolem uší)
hmotnost
417,2 g
délka kabelu
122 cm
sluchátka s kabelem
ano
bezdrátová sluchátka
ne
skládací sluchátka
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
cestovní pouzdro
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
ovládání na kabelu
ne
handsfree hovory
ne
identifikace sluchátek braillovým písmem
ano
provozní doba baterie
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
ovládání kompatibilní s OS Android
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
ovládání kompatibilní se zařízeními Apple
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení sluchátek Sennheiser HD 630VB nebo chcete vědět jak vybrat sluchátka? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

5,0
Hodnotili 2 uživatelé
5 2x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Máte zkušenosti se sluchátky Sennheiser HD 630VB? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

řadit vzestupně řadit sestupně
 • Jiří K. 15.2.2018

  Na základě delší zkušenosti s používáním doplňuji svoje předchozí velmi kladné hodnocení sluchátek Sennheiser HD 630VB o drobné upozornění, že i mně se potvrdilo to, nač je poukazováno na některých zahraničních webech, tj. že při připojení k některým sluchátkovým výstupům (zesilovačům), a to těm s vysokou výstupní impedancí, tj. výrazněji nad 10 ohmů (zjednodušeně řečeno - NETÝKÁ SE TO většiny PŘENOSNÝCH přístrojů), dochází u těchto sluchátek k nezanedbatelnému zvýraznění kmitočtů pod 1 kHz, jež se s poklesem kmitočtu zvyšuje, takže u basů pod 100 Hz dolů až k počátku slyšitelného spektra může jít odhadem až o +8 dB, což již dokonce (mírně) přesahuje možnosti útlumu pomocí regulace basů u těchto sluchátek. Tento problém jsem naštěstí nezaznamenal u zesilovačů s nízkou výstupní impedancí (tj. v řádu desetin, maximálně jednotek ohmů), tedy vesměs u přenosné techniky, konkrétně u zesilovačů v osobních Hi-Res přehrávačích či u samostatných zesilovačů pro tyto přehrávače primárně určených. Pro náročného spotřebitele z toho vyplývá doporučení, aby si před případnou koupí parametr VÝSTUPNÍ impedance svého přehrávače/zesilovače (angl. output impedance) - pozor, jde o ZCELA JINÝ PARAMETR, než je běžně udávaná hodnota či rozpětí hodnot pro přípustnou impedanci připojených sluchátek (angl. recommended headphone impedance), uváděná často spolu s údajem o výstupním výkonu) zjistil a/nebo aby se při zkušebním poslechu těchto sluchátek se svým přehrávačem/zesilovačem zaměřil na to, zda nedochází ke zmíněnému (pro hifisty nežádoucímu) posílení basů.

  • Viz převážnou část mé předchozí recenze těchto sluchátek.
  • Drobná výhrada - viz text této mé recenze.
  R R
 • Jiří K. 28.12.2017

  Jakožto příznivce vysoce kvalitního sluchátkového poslechu hudby a spokojený uživatel sluchátek Sennheiser HD 800, HD 650, HD 600, HD 25 a studiového modelu HD 280 Professional (ale i modelů jiných značek – např. studiových sluchátek Sony MDR-7506 Professional a Audio-Technica ATH-M50x) jsem byl velmi zvědavý na Sennheiser HD 630VB, jakožto na nejvyšší model Sennheiseru v rámci těch, které jsou vhodné i pro venkovní poslech (nepočítám-li intraaurální IE 800).
  HD 630VB jsem si před několika měsíci pořídil a jsem s nimi velmi spokojen. Podání nízkých kmitočtů u nich vnímám jako velmi sebevědomé a lineární až k dolní hranici slyšitelnosti, a to při vysoké čitelnosti „basové textury“. Výborná čitelnost ostatně platí pro celý přenášený slyšitelný rozsah, odchylky od linearity jsou jen mírné, a to v pásmech přibližně 200 až 500 Hz a kolem 6 kHz (mírné útlumy) a 2 až 4 kHz a 7 kHz (mírné zvýraznění). Vyrovnané podání mají i nejvyšší slyšitelné kmitočty.
  Ačkoli patřím ke zvukovým puristům, kteří většinou ekvalizéry při poslechu profesionálních zvukových nahrávek vůbec nepoužívají, tak to, co je na těchto sluchátkách nejpříznačnější, totiž regulace basů, mne „nepobuřuje“, ale naopak ji dokonce vítám. Doba se změnila. Zatímco dříve pro většinu hifistů platilo i pro jinou než čistě akustickou hudbu, že tak jak byla profesionální nahrávka pořízena, neměla by být (v případě kvalitního reprodukčního řetězce a bezproblémové akustiky poslechového prostoru) uživatelsky kmitočtově upravována, tak poslední roky čím dál častěji pozoruji u remasteringů reeditovaných dřívějších hudebních alb (od USA přes Británii až třeba k našemu Supraphonu/Supraphonline), že sami vydavatelé a tvůrci mnohdy svolí a přikročí k posílení basové složky (nezřídka o výrazně více než 3 dB), což je ale samozřejmě prováděno vėtšinou s citem, takže tyto úpravy spíše přibližují než vzdalují reprodukci vzhledem k originálu.
  U HD 630VB rovněž velmi příznivě hodnotím celkový zvukový obraz včetně prostorové lokalizace a velmi vysokou zatížitelnost.
  Sluchátka jsou to velmi pohodlná (ovšemže v rámci kategorie uzavřených), design považuji za atraktivní, i když na některé neobeznámené pozorovatele problematicky působí nestejný vzhled pravé mušle (s tmavým středem ovládání) oproti levé celohliníkové. Zde nechápu výtku dTestu (hodnocení - -) ohledně identifikace pravého a levého sluchátka - to snad platí jedině jednorázově a chvilkově pro toho, kdo zrovna má tato sluchátka v ruce poprvé, protože jinak se vnější vzhled (ale i pohmat) z boku pravé mušle oproti mušli levé liší nevídaně (a pro někoho až rušivě). Rovněž tak si dovoluji upozornit na nesrovnalost v testu: tato sluchátka ovládání na kabelu, jakož i hands-free, mají (hodnocení v těchto kritériích jste ovšem uvedli x / x), mají dokonce pro tento účel přepínač mezi iOS Apple a Android.
  Sluchátka HD 630VB výrazně předčila moje očekávání a považuji je skutečně za mimořádně zdařilá a navíc i inovativní, odvážně překračující hned několik přísných tabu světa audiofilů, resp. světa high-endu. V zahraničí i u nás - s čestnou výjimkou dTestu - je (asi proto) přístup profesionálních recenzentů vůči nim opatrný, takže referencí na ně je relativně málo, což byl i důvod, proč jsem s jejich pořízením původně poněkud otálel.

  • Vysoce kvalitní zvuk.; Volitelná a nastavitelná regulace kmitočtové charakteristiky u nízkých kmitočtů, neničící konzistentnost celkového zvukového projevu.; Velmi vysoká zatížitelnost (příkon).; Pohodlnost (v rámci kategorie uzavřených sluchátek).; Vysoká pasivní izolace od okolního prostředí.; Kvalitní materiály včetně kovových.
  • Velmi výrazný a až extravagantní vzhled a rozměry - velikost a masivnost.; Vysoká hmotnost.
  R R

Vývoj ceny Sennheiser HD 630VB

Graf ceny produktu Sennheiser HD 630VB poskytuje

Přihlásit