Quatrefolic Active Folic 400 μg

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu doplňků stravy s kyselinou listovou?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

cena 139 Kč

počet tablet 30

cena za denní dávku 4,60 Kč

kyselina listová v tabletě Pro zobrazení výsledků se přihlaste

dodržení deklarace Pro zobrazení výsledků se přihlaste

zjištěné množství kys. listové
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
deklarované množství kys. listové
400 μg/tableta

velikost balení Pro zobrazení výsledků se přihlaste

max. výdrž jednoho balení
30 dní
max. výdrž jednoho balení
1 měs.

informace

složení
mikrokrystalická celulóza, polyvinylpyrolidon, zesíťovaná sodná sůl karboxymethylcelulosy, stearan hořečnatý, glukosaminová sůl kyseliny (6S)-5-methyltetrahydrolistové
výrobce / prodejce
Generica, s.r.o., Slovenská Republika
datum minimální trvanlivosti
31.05.2021

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení doplňku s kyselinou listovou Quatrefolic Active Folic 400 μg nebo chcete vědět jak vybrat doplněk stravy s kyselinou listovou? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Markéta L. 18.5.2020 14:16

  Dobrý den,

  by test přípravku Active Folic korektní? https://www.dtest.cz/test/quatrefolic-active-folic-400-g/83896

  Jde mi o to, že přípravek deklaruje především obsah folátu a ne kyseliny listové jako takové, což může být důvodem toho, že jste v něm žádnou kyselinu listovou nenašli. Nebo se vámi prováděný test vztahoval i na folát?

  Váhám, jesti si mám přípravek koupit. Nemáte prosím informace, jestli skutečně obsahuje folát?

  Děkuji!

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 26.5.2020 15:23

   Dobrý den, test považujeme za zcela korektní. Náš test ověřoval, nakolik se můžeme spolehnout na informace od výrobců, tedy jestli produkty s kyselinou listovou obsahují skutečně tolik vitamínu, kolik uvádí etiketa. Námi zveřejněné výsledky vycházejí z testování uskutečněného v akreditované laboratoři, která používá metodiku testování schopnou detekovat účinnou látku, která je uvedena na příbalové informaci k výrobku Qatrefolic. Testování proběhlo akreditovanou metodou, kterou se stanovuje 5-methyltetrahydrofolát, přičemž právě přítomnost této látky deklaruje obal výrobku. Naše laboratoř zjistila ve výrobku Qatrefolic tak malé množství kyseliny listové, že jej nebylo možné kvantifikovat. Výrobce tvrdí, že účinná látka je ve výrobku ve speciální podobě, kterou naše metoda měření nedokáže zachytit. Na ověření množství účinné látky vyvinul výrobce podle svých slov metodiku, která je ale neveřejná, je jeho duševním vlastnictvím. Jinými slovy výrobce říká, že má inovativní výrobek, ovšem on sám je jediný, kdo může ověřit, že v něm účinná látka vůbec je, případně kolik jí je. Jelikož pravdivost tvrzení výrobce ohledně přítomnosti deklarovaného množství účinné látky ve výrobku nemáme jak ověřit, přičemž zároveň my máme naopak k dispozici výsledky testování specializované laboratoře, o které se opíráme, nemáme v současné chvíli důvod námi publikované výsledky přehodnotit.

   reagovat

   R R

Máte zkušenosti doplňkem stravy s kyselinou listovou Quatrefolic Active Folic 400 μg? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

Přihlásit