Pstruhařství Mlýny pstruh duhový kuchaný

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu pstruhů?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

cena (Kč/kg) 195 Kč

těžké kovy Pro zobrazení výsledků se přihlaste

rtuť
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
olovo
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
kadmium
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

nepovolené léčivé přípravky Pro zobrazení výsledků se přihlaste

malachitová zeleň
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
leukomalachitová zeleň
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
krystalová violeť
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
leukokrystalová violeť
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

manipulace a skladování Pro zobrazení výsledků se přihlaste

histamin
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
amoniak
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

deklarace Pro zobrazení výsledků se přihlaste

zpracování
chlazený (kuchaný)
pstruhařství / dodavatel
Pstruhařství Mlýny, Vacov-Žár
oblast odlovu
Česká republika
původ
Česká republika

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení pstruha Pstruhařství Mlýny pstruh duhový kuchaný nebo chcete vědět jak vybrat pstruha? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Tomáš SVOBODA 29.8.2012 18:12

  Jelikož považuji toto nařčení za neopodstatněné a velmi mne zklamal postup ze stany časopisu nebudu na další období objednávat předplatné.

  reagovat

  R R
 • Daniel Žitník 26.6.2012 00:12

  Osobní zkušenost s pstruhy ze Pstruhařství Mlýny nemám, ale na http://www.pstruharstvi.cz/Dtest se zveřejněným výsledkům celkem úporně brání. Tak by mě zajímala pravda, kde k té kontaminaci leukokrystalovou violetí došlo. Zajímá mě to nikoliv jako konzumenta pstruhů (prakticky je nejím), ale jako předplatitele d-Testu. Většinou se testy řídím a považuji je za objektivní, ale v tomto případě bych přivítal došetření případu.

  reagovat

  R R
  • redakce dTest 26.6.2012 12:05

   Pstruhy z Pstruhařství Mlýny nakupovali nákupčí časopisu dTest v místě, kde je samo Pstruhařství prodává, a o koupi existuje doklad – paragon s razítkem Pstruhařství. Analýzy zakoupených pstruhů (nejednalo se o jednoho pstruha, zakoupeno jich bylo více) probíhaly v akreditované laboratoři a ve svalovině pstruhů byla zjištěna leukokrystalová violeť. Na webových stránkách Pstruhařství Mlýny je v článku s datem 24.6. uvedeno (citace): „Z naší strany je nutno uvést, že jsme byli po následném kontaktování chovatele, který nám dodává násadové ryby, upozorněni na možnost použití látky v jejich chovu. Tuto možnost zmiňuje i časopis dTest, nemůžeme ji bohužel ani zcela vyvrátit ani potvrdit. Do letošního roku jsme museli část násadových ryb nakupovat, kapacita naší vlastní líhně totiž nebyla dostatečná. U takto dodaných násadových ryb byl ale vždy dodán i veterinární doklad o jejich nezávadnosti (zdravotní stav, cizorodé látky). Nicméně, vzhledem k současné zkušenosti budeme striktně všechny případně dovezené ryby sami prověřovat na vlastní náklady (14 denní karanténa a odběr vzorků), bez ohledu na to, že každý dovoz musí být již veterinárně kontrolován. Od letošního ledna nám již naplno funguje vlastní líheň, a tak nákupy násad od jiných chovatelů budou pouze výjimečnou záležitostí.“ Podstatná je jedna skutečnost – jestliže společnost prodává pod svým označením i produkty z jiných chovů, je za ně zodpovědná, jako by se jednalo o její vlastní produkci. Důležité však je, že Pstruhařství Mlýny podniká žádoucí a vítané kroky.

   reagovat

   R R

Máte zkušenosti s pstruhem Pstruhařství Mlýny pstruh duhový kuchaný? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

Přihlásit