Proenzi 3 plus

Značka: Proenzi
Podrobný článek: Test kloubní výživy 2016 (5/2016)
Publikováno v časopise: 5/2016
Cena: 299 Kč

Složení: Glukosamin sulfát 2 KCI (z korýšů), methylsulfonymethan, látky protispékavé: mikrokrystalická celulóza, uhličitan vápenatý, talek; chondroitin sulfát, stabilizátory: stearát hořečnatý, hydroxypropylmethyl-celulóza; kyselina L-askorbová, polyfruktóza, hrachový škrob, triglyceridy, kolagen typu II.

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu ?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Dodržení deklarace Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

cena 299 Kč

velikost / hmotnost balení 120 tablet

cena doporučené denní dávky výrobcem 7,50 Kč

obsah glukosaminu Pro zobrazení výsledků se přihlaste

deklarovaný
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
změřený
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

obsah chondroitinu Pro zobrazení výsledků se přihlaste

deklarovaný
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
změřený
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

informace

deklarovaný počet dávek v balení
40
změřený počet dávek v balení
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
deklarovaná denní dávka
3 tablety
změřená denní dávka
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
cena jedné dávky dle měření
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
měřená jednotka (mg/dávka)
mg/tbl
výrobce/prodejce
Proenzi s.r.o., Třinec
minimální trvanlivost
8/2018

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení Proenzi 3 plus nebo potřebujete poradit s výběrem? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Petra P. 25.5.2017 08:10

  Dobrý den, je škoda, že jste se nesestavili žebříček podle toho, co je prospěšnější kloubům. Řadit hodnocení podle toho, co je na etiketě, je vzhledem k tomu, že etikety nikdo nekonzumuje (doufám), trochu zbytečnější.

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 25.5.2017 15:41

   Dobrý den, hodnocení není seřazeno podle toho, kolik je obsahu obou látek uvedeno na obalu.

   Co se týče prospěšnosti látek, tak o tom si můžete přečíst v doprovodném článku. Doporučená dávka glukosaminu se pohybuje v intervalu 500 až 3000 mg denně, pro denní příjem chondroitin sulfátu se uvádí 1200 až 1500 mg. My jsme denní dávku propočítávali tak, aby bylo zajištěno minimální doporučené množství chondroitinu, kterého obsahují výživy méně, a zároveň, aby nebylo překročeno maximum pro glukosamin, který bývá v kloubních výživách zastoupen ve větším množství.

   reagovat

   R R
   • Petra P. 25.5.2017 17:24

    Dobrý den,
    dle vašeho vysvětlení vidím nejasnost hned ve vítězném výrobku, který má změřený obsah chdondroitinu 253 mg/dávku(= 3 tabl.) a změřená dávka je pouze dvojnásobná - 6 tabl. (= 506 mg). Neměla by být změřená denní dávka tedy pětinásobná - 15 tablet (=1265 mg)? U výrobku Dr. Max (3. místo) taktéž nesedí změřená denní dávka (5 tablet = 422 mg). Prosím, můžete tabulku zkontrolovat? Vypadá to, že je totiž počítáno u více výrobků s minimální denní dávkou chondroitinu 500 mg a ne 1200 mg. Děkuji.

    reagovat

    R R
 • David J. 23.5.2016 14:59

  Dobrý den. Upřímně jsem velmi zklamán způsobem hodnocení v testu, nebo jej nechápu. Tento produkt, který obsahuje opravdu ty látky, u kterých se předpokládá nejen protizánětlivý, ale i léčivý účinek, a který má dTestem ohodnocenou denní dávku na 15 Kč, tedy nižší než všichni jeho konkurenti v testu, byl umístěn na 7 místo proto, že změřené množství glukosaminu převyšuje deklarované "jen" o 5% a u chondroitinu si tento produkt dovolil jít 2% pod deklarované množství, čímž byl označen jako uspokojivý. Můžete mi to prosím vysvětlit? Nějak se nemůžu zbavit pocitu, že se jedná o cílenou podporu, ve které vyhrávají produkty u nichž změřené hodnoty doslová lítají mimo deklarované a to čirou náhodou podařené šarže. Děkuji.

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 23.5.2016 15:36

   Dobrý den, jednotlivé produkty jsou seřazeny sestupně podle toho, kolik účinných látek v nich laboratoř naměřila v porovnání s tím, kolik těchto látek deklarují. Jinými slovy, řadili jsme je podle toho, jaký podíl z deklarované hodnoty činilo naměřené množství. Jak uvádíme v našem textu i v poznámce u tabulky, u chondroitinu je nutno počítat s nejistotou měření 3,2 %, u glukosaminu pak 15 %. To znamená, že naměřené množství glukosaminu 523 mg ve skutečnosti může být také o 15 % nižší, což je 444,6 mg, změřené množství chondrotinu 197 mg může ve skutečnosti nižší o 3,2 %. Nejistota měření platí samozřejmě i v opačném směru (ve smyslu plus). Právě proto, že nemůžeme s jistotou říci, zda-li tento výrobek deklarovaná množství splnil, odnesl si od nás uspokojivé hodnocení. První dva vzorky v tabulce splňují obsah účinných látek i když nejistotu měření započítáme, další výrobky v pořadí pak obsahují vyšší podíl z deklarované hodnoty než tento produkt. Kdyby Vám bylo ještě cokoli nejasné, určitě se na nás obraťte.

   reagovat

   R R
   • David J. 24.5.2016 14:10

    Dobrý den, chtěl bych se tedy zeptat, v čem je přidaná hodnota pro spotřebitele v případě výrobků na prvních místech ve srovnání s Proenzi 3 plus, protože tento produkt nepředčí ani ve vypočtené ceně na denní dávku, která vychází z naměřených (nikoli deklarovaných) hodnot. Abych byl konkrétnější, zajímá mě, jestli je pro Vás opravdu důležitější o kolik přesáhne výrobce deklarovanou hodnotu, než kolik zaplatí spotřebitel za produkty při srovnatelných podmínkách. V tom případě bych totiž tento test mohl vyhrát, pokud budu vyrábět kloubní preparát, který bude mít deklarovaná množství 1mg na tabletu, ale Vy naměříte 100mg na tabletu, čímž získám 100% hodnocení za to, že jsem 100x přesáhl deklarované množství, i když cena za denní dávku bude třeba 1000 Kč. Děkuji.

    reagovat

    R R
    • Redakce dTest 24.5.2016 14:51

     Dobrý den, dodržet deklarované množství by mělo být standardem kvality spíše než přidanou hodnotou. Cílem našeho testu bylo zjistit, jak tento standard ctí výrobci, proto jsme nechali účinné látky změřit laboratorně. Jde o objektivní parametr, který lze u kloubních výživ měřit a který zjišťuje i SZPI. V testu nešlo o pouhé přesáhnutí deklarované hodnoty, ale o 100% zajištění deklarovaného množství chondroitinu a glukosaminu. Cena, za kterou jsme výrobky nakoupili, je variabilní parametr a nebyla součástí hodnocení. dTest věří v úsudek svých čtenářů, kteří si dovedou spočítat, kolik jsou ochotni do čeho investovat a za jakých podmínek na základě informací z našich tabulek. Zrovna tak jsme nehodnotili poměr mezi oběma látkami, u kterých by bylo optimální, aby byly zastoupeny ve vzájemně si podobném množství. Kloubní výživy tak nízké množství účinných látek, které uvádíte, neobsahují.

     reagovat

     R R
     • David J. 26.5.2016 11:22

      Dobrý den, dobře, chápu, že tento test není o výhodnosti pro spotřebitele, ale tvůrci testu šlo o pochvalu výrobcům za vyšší hodnoty účinných látek, než deklarují. Bohužel pro peněženku spotřebitele, který se řídí tímto hodnocením, neboli šupli jsme ti tam 10% účinných látek navíc, tak zaplať aspoň dvojnásobek :-D

      reagovat

      R R
 • MP 5.5.2016 14:29

  Na obrázku zřejmě není Proenzi 3...

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 5.5.2016 14:33

   Dobrý den,

   děkujeme Vám za upozornění, chybu jsme napravili.

   reagovat

   R R
5,0
Hodnotili 1 uživatelé
5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Máte zkušenosti s výrobkem Proenzi 3 plus? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

 • David J. 23.5.2016

  Abych vysvětlil, proč dávám 5 hvězdiček, tak je to:
  + zkušenost,
  + obsah účinných látek: Glukosamin sulfát, methylsulfonymethan (MSM), chondroitin sulfát, kolagen,
  + přestože má výsledky téměř nejpřesnější a vychází cenově nejvýhodněji, dostal se na x. místo a bez vysvětlení...

  Upřímně jsem velmi zklamán způsobem hodnocení, což mě nutí zamyslet se nad nezávislostí dTestu a jeho další podporou. Tento produkt, který obsahuje opravdu ty látky, u kterých se předpokládá nejen protizánětlivý, ale i léčivý účinek, a který má dTestem ohodnocenou denní dávku na x Kč, tedy nižší než jeho konkurenti na vyšších příčkách, byl umístěn na x. místo proto, že změřené množství glukosaminu převyšuje deklarované "jen" o 5% a u chondroitinu si tento produkt dovolil jít 2% pod deklarované množství, čímž byl označen jako uspokojivý. Prosím tvůrce testu, aby se nad sebou zamyslel, protože v tomto případě to vyhrály produkty, které jsou hodnoceny za překročení deklarovaného množství, ale při přepočtu na koruny za denní dávku jsou i tak dražší. Ptám se tedy dTestu, jestli chce podpořit výrobce, u kterých naměřené hodnoty neodpovídají deklarovaným a tudíž mohou lítat nahoru i dolů, podle toho, jaká dávka se zrovna vyrobila, nebo ty, kteří dodržují standardy a vyrábí skutečně deklarované produkty s odchylkou +- 5%.

  R R

Přihlásit