LG RHT497H

Značka: LG
Podrobný článek: Test DVD rekordérů s pevným diskem 2009 (11/2009)
Publikováno v časopise: 11/2009
Cena: 5 228 Kč

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu DVD rekordérů?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení DVD rekordéru LG RHT497H nebo chcete vědět jak vybrat DVD rekordér? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Petr Pliska 27.7.2012 16:58

  Plně souhlasím!!! Též jej mám a jsem také zcela nespokojen!!!

  reagovat

  R R
 • Martin Nykendaj 16.11.2010 13:14

  Mám tento přístroj rok a jsem z něho zklamán.
  První zklamání: Pokud jste fanoušky MPEG souborů, tak Vám je stroj přehraje, ale paradoxně neumí zrychlené přetáčení, takže nelze zrychlovat, zpomalovat, lze se jen „dívat“ a žasnout, proč je tato praktická funkce potlačena.
  Druhé zklamání: V případě, že si na HDD nahrajete nějaké své oblíbené seriály, a pak se je pokusíte naráz vypálit na DVD, tzn., že označíte například pět epizod a pak dáte příkaz kopírovat, tak na Vašem DVD disku nebude pět epizod, ale jeden dlouhý film – prostě LG pět epizod spojí do jednoho filmu. Opravdu „výborné“.
  Třetí zklamání: Tento stroj je velmi háklivý na korektnost formátu a nepřehraje rozhodně vše. Například pokud při pálení video DVD na svém počítači vynecháte v rootu složku AUDIO_TS, tak LG nahlásí nečitelný formát. To nemluvím ani o formátech DivX – tam musíte úzkostlivě dodržet výrobcem dodržené parametry jinak si neškrtnete.
  Čtvrté zklamání: Inženýři LG navrhli přístroj, a to si prosím nedělám legraci, s USB vstupem standardu 1.1, to je výsměch. Zkopírovat DivX film o velikosti 600 MB na HDD přístroje trvá několik desítek minut. O přímém spuštění filmu například z USB flashdisku ani nemluvím.
  Páté zklamání: Přístroj má disketovou mechaniku, harddisk a vstup na USB. Dalo by se předpokládat, že vzájemné přesouvání a kopírování filmů, muziky, fotografii apod. mezi těmito třemi úložišti bude nasnadě. Není. Klasické filmové DVD na harddisk nezkopírujete. A pokud si myslíte, že svůj oblíbený pořad, který jste si nahráli na harddisk přístroje, zkopíruje na Váš flashdisk, tak na to rychle zapomeňte. USB zásuvka není vůbec myšlena jako výstup. Tahle jednosměrnost mě vyloženě irituje.
  Závěrem bych chtěl říci, že má nespokojenost je ryze subjektivní a pokud jste běžným uživatelem, který do nynějška pracoval s VHS, tak budete spokojeni. Pro náročnějšího uživatele, s ambicemi si pořady dále editovat, tento stroj není. Toto mé obrovské rozčarování pramení taktéž z mé praxe na PC. Jsem zvyklý k filmům, hudbě, fotografiím přistupovat jako k souborům, se kterými lze volně manipulovat mezi jednotlivými úložišti (DVD mechanika, HDD, USB, ext.HDD, karty atd.) a přetvářet si je k obrazu svému. Přístroj LG mou kreativitu totálně okleštil a udělal ze mě prostého uživatele, který žasne nad tím, že v režimu MLP dostanu na harddisk 935 hodin nekoukatelného záznamu, a propos, režim MLP dokáže z filmu udělat poutavou rozhlasovou hru s barevným spořičem. Tuhle marketingovou fintu bych přirovnal k digitálnímu zoomu u kamer. To je vyloženě ohlupování zákazníků.
  Úplně nakonec prohlašuji, že jsem amatérským uživatelem, nejsem komerčně propojen s žádnou firmou produkující video/audio techniku a připouštím, že můj exemplář LG RHT499H může trpět výrobní vadou, ale obávám se že ony „vady“ jsou jeho „vlastnostmi“.
  Já tento přístroj nedoporučuji.
  Zdraví
  MN

  reagovat

  R R
  • Petr Pliska 27.7.2012 16:59

   Plně souhlasím!!! Též jej mám a jsem také zcela nespokojen!!!

   reagovat

   R R

Máte zkušenosti s DVD rekordérem LG RHT497H? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

Přihlásit