Dr. Oetker Vanilkový cukr

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu vanilkových cukrů?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

hmotnost balení 8 g

cena 6,50 Kč

cena za kg 812 Kč

charakteristika Pro zobrazení výsledků se přihlaste

složení cukr, přírodní vanilkové aroma (s extraktem vanilky)

výrobce/prodávající Dr. Oetker s.r.o., Kladno

země původu neuvedeno

min. trvanlivost 10. 01. 2015

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení vanilkového cukru Dr. Oetker Vanilkový cukr nebo chcete vědět jak vybrat vanilkový cukr? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Standa 4.4.2014 14:19

  Ještě jedna reakce z Oetker:

  Vážený pane ,
  děkuji za zájem o naše výrobky. Chápu Vaše rozhořčení, sám bych se na Vašem místě cítil asi také podvedeně.

  Vždy je ale rozumné vyslechnout si argumenty z obou stran a pak si můžete udělat svůj názor.
  Podle Vaší reakce soudím, že jsme možná naše stanovisko nevysvětlili úplně jasně, proto si dovolím to zkusit ještě jednou:

  Jestliže jste měl možnost číst článek v dTestu 4-2014, tak na straně 19 objevíte tuto citaci: „vanilin ve vanilce je provázen dalšími nejméně dvěma stovkami látek, jejichž směs je znalci oceňována jako výjimečná“. Jenom bych chtěl zdůraznit, že toto je citace z dTestu. Jestliže dTest tento fakt zná, nerozumím tomu, proč měřil pouze jednu složku (vanilin) z tohoto komplexu aromatických látek obsažených ve vanilce a na základě tohoto jednoho měření soudil. Opravdu nevím, proč…

  Vím ale zcela určitě, že kompletní aromatická složka našeho přírodního vanilkového aromatu pochází z extraktu z vanilkového lusku, tedy z vanilky.

  A teď se vrátím k těm legislativním požadavkům, které Vám přijdou celkem nedůležité, ale pro nás výrobce jsou naprosto zásadní.
  Jenom v případě, že dodržujeme legislativu tohoto státu můžeme naše aroma nazvat přírodním vanilkovým aromatem. Přírodní vanilkové aroma musí splňovat podmínku, že minimálně 95% aromatické složky pochází z přírodní vanilky. Naše aroma obsahuje 100% aromatické látky z přírodní vanilky. Kdybychom legislativu nedodržovali, tak se vystavujeme velkým nepříjemnostem ze strany státních kontrolních orgánů. A to opravdu nemáme za potřebí.

  To, co měřil dTest nebyla vanilka ale vanilin, což je sice důležitá, ale pouze jedna z mnoha aromatických látek v přírodní vanilce (viz citace dTest výše).
  Rozdíl mezi výrobcem a médiem, které může kritizovat či chválit dle serióznosti, jak se mu zlíbí, je ten, že výrobce za své výrobky ručí (i před kontrolními orgány).

  Bohužel obrana proti mediálním útokům je velmi komplikovaná. Rozhodnutí čemu věřit či nevěřit nechám na Vás.

  Za chybu na našich internetových stránkách se omlouvám. Náš výrobek je na trhu již asi 5-6 let a v době uvedení na trh byl opravdu jedinečný. Požádal jsem kolegy o opravu.

  V případě dotazů mi můžete psát přímo nebo na Facebook.

  S pozdravem,
  Zdeněk Kvinta
  zákaznický servis Dr.Oetker
  oetker@oetker.cz

  reagovat

  R R
 • Standa 4.4.2014 08:45

  Tady je vyjádření z Dr.Oetker z Kladna.....prostě výmluvy a bludy:
  Milý Stando,
  testované výrobky společnosti Dr.Oetker splňují všechny legislativní požadavky. Není třeba žádných obav při jejich prodeji nebo spotřebě.

  Aroma použité v našem výrobku se dle legislativy nazývá přírodní vanilkové aroma. Jestliže chceme takto nazvat aroma, pak musí „minimálně 95% aromatické složky pocházet z vanilky. V případě tohoto aroma pochází z vanilky dokonce 100% aromatické složky. Tedy vše, co dodává tomuto aromatu chuť, je extrakt z vanilkového lusku.“ To byla citace z potvrzení dodavatele našeho aroma.

  Při posuzování v dTestu se měřil pouze obsah přírodního vanilinu a nezohledňovaly se další látky, které sám dTest v článku popisuje: „vanilin je ve vanilce provázen dalšími nejméně dvěma stovkami látek, jejichž směs je znalci oceňována jako výjimečná“ (zdroj: dTest 4-2014, str. 19).

  Nemáme ani k dispozici detailní výsledky měření, neznáme použitou metodu ani další informace k laboratoři, která měření prováděla (akreditace), proto se více k výsledkům měření nemůžeme vyjádřit.

  Dále byla v článku zmíněna vysoká cena za kg našeho výrobku. Vzhledem k tomu, že hlavním účelem vanilkového cukru je aromatizace, považujeme přepočet na kg cukru za zavádějící. Použitý cukr má ve výrobku funkci „nosiče aromatu“. Je proto nedůležité, kolik cukru balíček obsahuje. Daleko nejdražší součástí výrobku je přírodní vanilkové aroma, nikoliv cukr.

  reagovat

  R R

Máte zkušenosti s vanilkovým cukrem Dr. Oetker Vanilkový cukr? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

Přihlásit