Daylong Ultra 25 Lipozomální locio

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu opalovacích přípravků?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

Obsah Pro zobrazení výsledků se přihlaste

Průměrná cena (Kč) 560

Cena za 100 ml (Kč) Pro zobrazení výsledků se přihlaste

UVB OCHRANA Pro zobrazení výsledků se přihlaste

UVA OCHRANA Pro zobrazení výsledků se přihlaste

VODĚODOLNOST Pro zobrazení výsledků se přihlaste

HYDRATACE Pro zobrazení výsledků se přihlaste

KOSMETICKÁ KVALITA Pro zobrazení výsledků se přihlaste

Vzhled
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Konzistence
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Roztíratelnost
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Bílé skvrny
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Lepivost
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Rychlost vstřebávání
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Vůně
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Pocit po aplikaci
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Celkový dojem
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

ODBĚR Z OBALU Pro zobrazení výsledků se přihlaste

TEPELNÁ STABILITA Pro zobrazení výsledků se přihlaste

TEPELNÁ ODOLNOST OBALU Pro zobrazení výsledků se přihlaste

POKYNY K POUŽÍVÁNÍ Pro zobrazení výsledků se přihlaste

DEKLARACE Pro zobrazení výsledků se přihlaste

Druh přípravku
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Aplikace
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Typ emulze
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Deklarovaný ochranný faktor
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Změřený ochranný faktor
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
Ochranný faktor ve vodě
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení opalovacího přípravku Daylong Ultra 25 Lipozomální locio nebo chcete vědět jak vybrat opalovací přípravek? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Hana 2.6.2014 06:18

  Dobrý den,
  musím přidat své zkušenosti.
  daylong jsme začali používat, když jsme jeli na Nový Zéland na radu kožního lékaře, protože mám citlivou pleť.
  Moje zkušenost je negativní, obrovská reakce, hlavně ramena, dekolt, rudé fleky. Od té doby se mu vyhýbám, přestože zbytek rodiny ho bez problémů používá. Setkala jsem se ještě s jedním člověkem se stejným problémem.
  Je to jako se vším ostatním, co funguje na spoustu lidí, druhému může dělat zle, což neznamená, že věc je nekvalitní nebo špatná. Každý z nás je originál a vyhovuje mu něco jiného.
  Pozdrav redakci.
  HP

  reagovat

  R R
 • Marian 15.5.2013 08:52

  Dobrý den, taky jsem si před sezónou chtěl přečíst, jaký opalovací přípravek je ve vašem testu nejlepší a úpřimně, dost mě zarazilo, že Daylong ve vašem testu vyšel jen se zámkou uspokojivě. Já ho používám už 5 let (dovolené Egypt, Chorvátsko, Itálie, Izrael, tedy destinace, kde to slunce opravdu "praží") a doteď ho doporučuju každému známemu, protože jsem zatím lepší připravek neměl. Za celou dobu jsem ani jednou neměl problém se spálením, nebo jakoukoliv špatnou reakcí a taky jsem i u vody neopakoval mazání po každém koupání, takže ta voděodolnost tam je podle mě 100%. A všichni, kterým jsem ho doporučil, si ho taky pochvalovali a už používají jenom Daylong. I přesto, že nepatří mezi nejlevnější, za tu ochranu to stojí a myslím si, že zvlášť v tomhle případě se šetřit rozhodně nevyplatí.
  Hezký den

  reagovat

  R R
  • dTest redakce 15.5.2013 20:36

   Dovolujeme si podotknout, že voděodolnost vypovídá o ochraně poskytované po dobu pobytu ve vodě, po vykoupání je ochrana vždy více či méně oslabena a je třeba opakovat aplikaci. To, že se nespálíte neznamená, že nedochází k poškozování vaší pokožky.

   reagovat

   R R
 • Martin Honzák 26.8.2011 13:03

  Dobrý den všem,

  tak jak jsem sliboval vzal jsem si k nakoupeným daylongům k moři do chorvatska i krém z DM - přesně tu zde testovanou 20 na které už byla krásná samolepka vítěz testu.
  První 3 dny pobytu já ani manželka jsme nenašli odvahu to vyzkoušet a mazali jsme se daylongem - já 25 a 30 dětskou, manželka 15 a děti 50. Vše bez problémů.Každý den jsme chodili na pláž kolem 9 ráno a ve 12 zpět na apartmán poté znovu od cca 3 hodin do 6 večer a pokaždé se minimálně 4 krát vykoupali a po každém koupíání i osprchovali sladkou vodou, přemazali jsme si akorát ramena v poledne před dalším koupáním. 4 den si manželka namazala břicho opalovákem z dm-ka a zbytek těla daylongem. Večer pak měla na břiše obrovské červené pruhy, které ji stašně svědily - takže já už jsem odvahu k testu nenašel. Takže pokud budete něco podobného testovat doporučuji skutečný test - koupání, opalování.... a výsledný pocit. Takto jsem se přesvědčil, že testy jsou fajn ale osobní zkušenost je něco jiného a každý byť nezávislý test je něčím ovlivněn.

  reagovat

  R R
  • dTest redakce 29.8.2011 11:38

   Je nám líto, že jste zaznamenal takto negativní zkušenost. U kosmetiky není nikdy vyloučena individuální negativní reakce citlivých jedinců na daný výrobek bez ohledu na jeho celkovou kvalitu (v závislosti na jeho složení a individuální citlivosti pokožky na jednotlivé složky). Právě z tohoto důvodu nelze provádět testy opalovacích přípravků způsobem, který navrhujete, ale pouze laboratorně za dodržení přesně stanovených postupů a srovnatelných podmínek.
   Pokud jste zaznamenali negativní reakci na testovaný výrobek, doporučujeme používat jiný. Testovaný výrobek Daylong poskytuje dobrou ochranu před slunečním zářením, pouze neposkytuje dostatečnou ochranu při pobytu ve vodě.

   reagovat

   R R
   • Martin Honzák 29.8.2011 15:40

    Dovolím si ještě regovat, protože jsem se ničím jiným nemazal a byl jsem já i děti téměř celý den na slunci a minimálně 8x ve vodě - tak musel mít ochranu i ve vodě - potom si nedovedu vysvětlit proč manželka, která se předloni jednou zkusila nenamazat aby se hodně opálila, proležela týden na pokoji s ošklivými puchýři a pokud se maže daylongem, koupe se - nic jí není. Je pravda že jediná manželka se po koupání nesprchuje sladkou vodou (to jenom já a děti nesnášíme praskající sůl na pokožce). Takže stále mi z toho vyplývá, že ten daylong musí i po koupání poskytovat ochranu, nemyslíte?,

    S úctou
    Martin Honzák

    reagovat

    R R
    • dTest redakce 29.8.2011 16:37

     Záleží na mnoha faktorech a není snadné určit, který faktor je v tomto případě určující. Samozřejmě, že přípravky poskytují určitou ochranu i po pobytu ve vodě, nicméně ta je oproti původní ochraně výrazně snížená a aplikaci je třeba vždy opakovat bezprostředně po koupání (neznamená to tedy, že se po koupání nutně spálíte). V testu porovnáváme ochranu "na sucho" s ochranou po pobytu ve vodě a ta musí být alespoň 50 % původního faktoru, což testovaný Daylong nesplnil. Zda je voda sladká nebo slaná nemá na ochranný účinek opalovacího prostředku vliv.

     reagovat

     R R
 • Martin 22.7.2011 15:48

  Jak jsem slíbil ve svém příspěvku, vyzkoušel jsem teď na vodě Daylong 25. Jen tak mimochodem, v příbalovém letáku toho mého bylo uvedeno kolik se má mazat a já jím opravdu nešetřím, ta velká lahvička, 200ml, mi vystačí tak sotva na týden. Přes to, že bez krému se já spálím doruda do hodinky až dvou, především na hlavě, kde už dost vlasů chybí, tak jsem si řekl, že to risknu. Ráno okolo 9h jsem se komplet namazal a vzhledem k tomu, že ty dva dni bylo opravdu vedro, tak jsem se cca 2x pořádně vykoupal v řece včetně utření a hlavu jsem si otíral zpocenou mnohokrát. Cca 2 hodiny přes oběd jsem měl na hlavě čepici abych se tak nepotil, jinak jen v plavkách a botách. A zcela v pohodě, ani hlava nebyla spálená a záda i nohy nad koleny, což je na kanoi to nejhorší, zcela v pohodě. Mohu tedy konstatovat, že u moře budu dělat to samé co několik let po sobě, ráno se namažu a v poledne přemažu hlavu, jinak nic. Nezpochybňuji váš test, jen konstatuji, že na mne i ta nová šarže Daylongu funguje tak jako předtím, což mám radost. Je drahý, ale nemusím se přemazávat tak jako s jinými krémy, které jsem používal a že jich bylo.
  Každopádně díky za vaši práci, alespoň jsem to ověřil před mořem.
  Martin

  reagovat

  R R
 • Martin H 20.7.2011 19:15

  Stal jsem se předplatitelem proto abych si mohl přečíst o mléku, které používáme více než 5 let. Každou dovolenou (Chorvatsko, Sardinie, Řecko) jsem se vždy ráno po probuzení celý namazal daylongem (25 nebo dětskou 30) a do hotelu jsem se vracel na poledne a pak až cečer - tj. cca 6-7 hodin na slunci ve vodě a na pláži. Nikdy jsem aplikaci neopakoval a nikdy jsem se nespálil ani já ani manželka, která by bez použití mléka skončila s ošklivými puchýři. Dnes sedím doma mám nakoupeno za cca 3 tisíce daylongu pro celou rodinu a nevím co si mám myslet o Vašem článku a zároveň reakci na stránkách spirigu.
  V jednom má spirig ale určitě pravdu - chybí z Vaší strany trochu objektivity v případě informací na obalu - nikde jsem se v článku nedočetl o tom, že třeba na daylongu je použití Vámi zmiňovaných 36g jasně uvedeno (35 na daylongu + 7 čajových lžiček) přesto hodnotíte informace na obalu jako průměrné a to si myslím, že tak podrobný příbalový leták opravdu přípravek z dm-ka neobsahuje.
  Minimálně jste mě přiměli se zamyslet zda utrácet tolik za daylong a la roche takže si půjdu to mléko do dm-ka koupit, ale jestli se spálím tak čekejte na konci srpna mojí peprnou reakci.
  S pozdravem a přáním všeho dobrého

  reagovat

  R R
 • Jaroslav Dobiáš 7.6.2011 09:47

  Dobrý den, nevím, podle čeho jste hodnotili voděodolnost, Když Daylong je jako jediné opalovací mléko lipozomální! Tudíž voděodolnost je na úplně jiném principu, než u ostatních-mastných. Při dodržení návodu k použití (min.20 min. před vstupem do vody, aby se lipozómy stačili zapracovat do pokožky) se mi za 10 let osobní zkušenosti s Daylongem nestalo, že bych se, po jednom pořádném ranním natření, já nebo má rodina spálila! A to jsme (mimo poledne) trávili u vody sladké nebo slané celou dovolenou! Něco mi na vašem testu nesedí!!! S pozdravem J.Dobiáš

  reagovat

  R R
  • dTest redakce 9.6.2011 19:26

   V našich testech nepátráme po tom proč věci (ne)fungují jak mají, ale zda (ne)fungují jak mají. K vaší doměnce o jiném principu voděodolnosti se proto nemůžeme vyjádřit. Naměřený ochranný faktor po expozici proudu vody byl nedostatečný (to neznamená, že nebyl žádný, pouze nižší než by měl být). Test voděodolnosti byla založen na mezinárodně uznávané a používané metodice COLIPA (2006). Byl prováděn takzvanou sprchovou metodou, kdy na ploše zad o rozměrech 7 x 7 cm ošetřené příslušným množstvím přípravku stékal laminární proud vody o teplotě 23 stupňů Celsia po dobu 2 minut a 21 sekund. Po této době byl změřen ochraný faktor. Přípravek byl aplikován 20 minut předem. Test se vztahuje pouze k testovanému výrobku, který je určený pro letošní sezónu, o kvalitě dřívějších výrobků nebo jiných druhů stejné značky nevypovídá. Stejně tak nelze brát v potaz fakt, že jste se Vy osobně nespálil neboť ten závisí na mnoha dalších faktorech jako jsou doba expozice slunci a vodě, intenzita slunečního záření, fototyp apod. Náš test potrvdil, že testovaný výrobek poskytuje dobrou ochranu před UVA i UVB zářením.

   reagovat

   R R
   • Martin 10.7.2011 21:13

    Dobrý den,
    stejně jako pán používám Daylong posledních cca 10 let a je pravdou že je to první krém, kdy jsem se zcela přestal přemazávat a to i například v Dominikáně. Osobně mám kůži takovou, že se spálím i pod "žárovkou". Mám ale pocit, třeba to jen více sleduji po vašich článcích, že se nikdy při mazání tímto přípravkem neobjevovala mastná kola ve vodě, což se nám teď opakovaně stalo. Vyzkouším to na dovolené a rád vám napíši, jestli jsem se spálil či ne. Vnímám i Vaši větu, že se spálit nemusím, neb toto záření může být blokováno i po koupeli a že může docházet k jiným, méně viditelným, poškozením kůže. Také mám teď poprvé nakoupenu letošní šarži krému, neb doposud se zde prodávaly krémy s expirací tuším červen letošního roku.
    Děkuji za vaši práci

    reagovat

    R R

Máte zkušenosti s opalovacím přípravkem Daylong Ultra 25 Lipozomální locio? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

Přihlásit