Daylong Kids SPF 50

Složení: Aqua, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Dibutyl Adipate, Dicaprylyl Carbonate, Pentylene Glycol, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Dimethicone, Ethylhexyl Triazone, Alcohol, Cetyl Phosphate, Glycerin, Cetyl Alcohol, Triethanolamine, Panthenol, Tocopherol, Lecithin, Carbomer Decyl Glucoside, Propylene Glycol, Xanthan Gum BHT, Aloe Barbadensis Leaf Juuice Powder

Chcete vědět, jak tento výrobek dopadl v našem testu opalovacích přípravků?

Výsledky testu

Přidat k porovnání


Celkové hodnocení Výsledek testu pro přihlášené

Rozbalit všechny výsledky

typ vysoká ochrana

cena 705 Kč

objem 150 ml

cena za 1litr 4 700 Kč

balení lahev s dávkovačem

ochranný sluneční faktor Pro zobrazení výsledků se přihlaste

UVA ochranný faktor Pro zobrazení výsledků se přihlaste

potenciálně rizikové látky Pro zobrazení výsledků se přihlaste

obal Pro zobrazení výsledků se přihlaste

snadnost dávkování Pro zobrazení výsledků se přihlaste

kosmetické vlastnosti Pro zobrazení výsledků se přihlaste

konzistence
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
roztíratelnost
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
bílé skvrny
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
lepivost
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
rychlost vstřebávání
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
vůně
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
pocit po aplikaci
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
celkový dojem
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

uživatelské instrukce Pro zobrazení výsledků se přihlaste

čitelnost údajů, doba použitelnosti
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
zavádějící tvrzení
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
varování
Pro zobrazení výsledků se přihlaste
pokyny k používání
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

dodržení deklarované voděodolnosti Pro zobrazení výsledků se přihlaste

deklarovaná voděodolnost
Pro zobrazení výsledků se přihlaste

deklarované údaje

parfemace
ne
počet významných potenciálních alergenů
0
počet endokrinních disruptorů
1
nanomateriály
ano

Rozbalit všechny výsledky

Jak hodnotíme

++ velmi dobře 100-80 %
+ dobře 79-60 %
o uspokojivě 59-40 %
- dostatečně 39-20 %
-- nedostatečně 19-0 %

Diskuze

Máte dotaz k hodnocení opalovacího přípravku pro děti Daylong Kids SPF 50 nebo chcete vědět jak vybrat opalovací přípravek pro děti? Neváhejte se nás zeptat!

Přidat komentář do diskuze

 • Jana 30.7.2015 13:56

  Zajímalo by mě Vaše vyjádření k uvedenému: (webová stránka www.daylong.cz)

  Test, č.7/2014, Test opalovacích...

  Stanovisko SZÚ ke článku uveřejněnému v časopise dTest, č.7/2014, Test opalovacích přípravků pro děti 2014.

  Přečíst si celý článek
  Z článku citujeme:

  Ve článku dTest zmiňované látky propylparaben a butylparaben jsou legálně používané konzervační látky, které prošly opakovaně hodnocením bezpečnosti ze strany VVBS a nebyla u nich prokázána žádná toxicita pro rozmnožování. Jejich označení ze strany dTest jako endokrinní disruptory je nejen vědecky nesprávné, ale protiprávní a klamavé. Podle dalšího, rovněž závazného předpisu EU, a to nařízení č. 655/2013, kterým se stanoví společná kritéria pro odůvodnění tvrzení používaných v souvislosti s kosmetickými přípravky, je nutno dodržovat poctivost. Tvrzení o kosmetických přípravcích musí být objektivní a nesmějí očerňovat konkurenci ani legálně používané složky. V tomto kontextu je označení uvedených parabenů za endokrinní disruptory přestupkem proti nařízení a je protiprávní.

  Ethylhexyl methoxycinnamate je jedním z výhradně povolených UV filrů. Rovněž jeho označení za endokrinní disruptor je odborně nesprávné, protiprávní a klamavé pro spotřebitele. Je legálně povoleným UV filtrem až do koncentrace 10%.

  (...)

  Státní zdravotní ústav je institucí zapsanou v seznamu znaleckých ústavů Ministerstva spravedlnosti pro posuzování zdravotní nezávadnosti kosmetických přípravků. Pro vyhodnocení parametrů bezpečnosti a ověřování funkčních vlastností u kosmetických výrobků používá vždy aktuální závaznou legislativu i metodické postupy. Časopis s významným celoplošným dosahem na spotřebitele, za který je časopis dTest stále považován, by měl zachovávat analogickou strategii.

  http://www.szu.cz/stanovisko-szu-ke-clanku-uverejnenemu-v-casopise-dtest-c-7

  reagovat

  R R
  • redakce dTest 30.7.2015 14:18

   Dobrý den,
   naše vyjádření najdete na této adrese: https://www.dtest.cz/clanek-3692/vyjadreni-k-otazkam-tykajicim-se-testu-opalovacich-pripravku

   reagovat

   R R
 • Lukáš 13.7.2014 19:18

  Musím uznat, že diskuze je zajímavá, nicméně mám na věc trochu jiný pohled.
  Tak předně. Pokud výrobce uvádí nějakou voděodolnost, tak má být krém voděodolný tak, jak výrobce uvádí. V opačném případě výrobce lže a mě jako spotřebitele klame. Nevěřím tomu, že výrobce neví, jak moc voděodolný výrobek vyrábí. Pokud se navíc jedná o výrobek pro děti, které mají mnohem citlivější a náchylnější pokožku, považuji to bezmála za svinstvo a taková značka už mou důvěru tak lehce nezíská. Jsem lajk a tak můsím spoléhat na takovéto nebo podobné hodnocení. O tom jak se testuje např. zmíněná voděodolnost, by se dalo psát dlouho, ale předpokládám, že všechny testované přípravky, byly testovány stejně a s nějakým výsledkem. Co se týče chemických látek, zde by mělo platit jedno a to především u dětí. Pokud se prokáže jakákoli škodlivost byť minimální, ( samozřejmě nějakou podložitelnou studii ) měl by výrobce raději hledat neškodlivou alternativu, byť za vyšší cenu. Bohužel, marketing... Vím, že každý má na danou věc jiný názor. V dnešní záplavě chemických úpravávách čehokoli jsem rád, pokud můžů u svého dítěte eliminovat alespoň ty nejhorší a čím více, tím lépe. Chápu, že to není možné úplně, ale každá kapka se počítá.

  reagovat

  R R
 • redakce dTest 7.7.2014 14:43

  (http://www.daylong.cz/novinky/prehled-jednotlivych-novinky/artikel/reakce-na-vysledky-publikovane-v-casopise-dtest.html)

  Dobrý den,
  za výsledky testu si stojíme. Článek zveřejněný na webu společnosti Daylong považujeme za nešťastný typ reakce na námi zveřejněné výsledky testů. Vzhledem k povaze naší činnosti se bohužel s útoky výrobců setkáváme pravidelně. Tím více oceňujeme, pokud reakcí výrobce je spíše snaha o nápravu situace než napadání dTestu.

  Pokud jde o obsah článku, kromě planých nařčení typu, že naším cílem je ublížit značce Daylong (zvlášť podivně působí tato domněnka v kontextu faktu, že v loňském testu opalovacích přípravků získal jiný přípravek značky Daylong jedno z nejvyšších hodnocení) či zcela utopických představ o příjmech ze zobrazení článků na webu dTestu (počet stažení se pohybuje v řádu stovek nikoli stovek tisíc měsíčně), obsahuje text řadu nepřesností a dezinterpretací. Vyjádříme se k nejdůležitějším z nich:

  Penalizace za použití látky ethylhexyl methoxycinnamát (OMC) – tato sloučenina patří mezi potenciálně rizikové látky zvané endokrinní disruptory – látky narušující hormonální systém (patří k nim také například parabeny s dlouhým řetězcem: propyl- či butylparaben). Riziko narušení hormonálního systému je u filtru OMC dostatečně prokázané. Opalovací přípravky se navíc používají v relativně velkém množství a opakovaně. Mezi hlavní účinky připisované hormonálním narušitelům patří především poruchy související s plozením dětí a s vývojem. Předčasná puberta, nádory prostaty či prsu, snížená kvalita spermií, deformace pohlavních orgánů, ale i poruchy chování jsou nejčastěji citovanými následky účinků na lidský organismus. U zvířat jsou účinky podobné. Účinky látek narušujících hormonální systém se mohou projevovat i potomků „zasažených“ živočichů.

  V našich testech často jdeme i nad rámec povinností stanovených legislativními předpisy. Jsme toho názoru, že splnění legislativních požadavků je minimální úroveň, na kterou by měl každý výrobek dosáhnout. Výše zmiňované sloučeniny jsou sice dosud ve vymezeném množství povoleny, nicméně na jejich rizikovost ve smyslu poškození hormonálního systému již upozornila řada studií, a výrobci je v dětské kosmetice zjevně již příliš nepoužívají. Navíc je známo, že jednotlivé chemické látky používané v kosmetice vytváří chemický koktejl, o jehož účincích se toho dosud moc neví. A zejména v případě dětí je jistě na místě předběžná opatrnost.

  Způsob testování voděodolnosti – při testu se při měření ochranného faktoru vychází z normy ISO 24444:2010 (E). Zjišťuje se, jaký je rozdíl mezi ochranným faktorem změřeným před vystavením pokožky s naneseným testovaným prostředkem vodě a po něm. Pro test se využívá tzv. sprchové metody, kdy působení vody simuluje speciální sprcha, která zajišťuje rovnoměrné působení vody na celou testovanou oblast části lidského těla. Doba působení vody je dvě a půl minuty pro voděodolné a pět minut pro vysoce voděodolné přípravky. Na plochu 7x7 cm je použito 7 litrů vody o teplotě 23 stupňů Celsia.

  Značka kvality dTestu: značka kvality dTest je určena pro výrobky a služby, které byly ohodnoceny známkou velmi dobře nebo dobře v příslušném testu. Její použití je možné za předpokladu, že vlastnosti výrobku zůstanou stejné, jaké byly v době uskutečnění testu, a je propůjčována na omezenou dobu. Značka kvality dTest je pro spotřebitele signálem kvality výrobku na první pohled a využívání tohoto způsobu značení je naprosto běžné i v jiných evropských zemích (např. Německo, Velká Británie, Rakousko), kde je ochrana spotřebitelů na vysoké úrovni. Pro výrobce je samozřejmě možnost zaštítit se jménem nezávislé spotřebitelské organizace vhodná reklama a tudíž je její použití zpoplatněno licenčním poplatkem. Ovšem používání značky kvality se samozřejmě vždy řeší až PO realizaci příslušného testu a výrobci mohou i nemusí tuto možnost využít. Rozhodnutí výrobce, že značku kvality dTestu využívat nechce, je celkem běžné. Nevnímáme v této souvislosti žádný konflikt s nezávislostí námi publikovaných dat.

  Proč nezveřejňujeme jména laboratoří, v nichž provádíme testy - z důvodu zachování objektivity a nezávislosti námi publikovaných testů. K tomuto postupu nás zavazují pravidla členství v organizaci International Consumers Research and Testing, jež sdružuje všechny významné světové spotřebitelské organizace zabývající se testováním výrobků. Toto pravidlo uplatňujeme bez výjimky u všech prováděných testů. Chráníme tak nezávislost naši i nezávislost spolupracujících laboratoří a jejich pracovníků, kteří před zavedením tohoto pravidla bývali často vystavováni tlakům ze strany výrobců.

  Chcete-li se dozvědět více o chemických látkách (včetně endokrinních disruptorů) v kosmetice, přečtěte si náš článek z loňského roku, který se této problematice věnoval: http://www.dtest.cz/clanek-2966/chemicke-latky-v-kosmetice-aneb-koktejlovy-efekt

  reagovat

  R R
 • Marian Lengyel 2.7.2014 10:58

  Dobry den,
  co hovorite na reakciu ?
  http://www.daylong.sk/novinky/prehlad-jednotlivych-novinky/artikel/reakcia-na-vysledky-publikovane-v-casopise-dtest.html

  Dakujem

  reagovat

  R R
  • Redakce dTestu 9.7.2014 18:00

   Dobrý den, naše vyjádření k reakci výrobce přípravku Daylong si můžete přečíst v diskuzi výše.

   reagovat

   R R
 • Adam 28.6.2014 16:27

  Dobrý den,
  právě se mi dostal do rukou Váš článek s testem opalovacích krémů a ani po opakovaném přečtení naprosto nerozumím způsobu hodnocení.
  Procentuelní hodnocení jednotlivých kritérií naprosto neodpovídá celkovým hodnocením.
  V textu je jen zhruba naznačeno, proč bylo některým výrobkům zkoršeno hodnocení, ale není naprosto jasné jakým způsobem.
  Celá tabulka s výsledky mi připadá jako jedna velká tisková chyba. Například hodnocení 70%,70%,58%,45%,47%,64% a 57% dává celkové hodnocení 26%, aniž by byl výrobek nějak negativně zmíněn v textu ???
  Nebylo by logické, aby se výrobku, který selhal v některém z testovaných kritérií, toto objevilo v příslušném hodnocení?

  Děkuji za vysvětlení.

  reagovat

  R R
  • Redakce dTestu 9.7.2014 18:09

   Dobrý den, u některých testů (včetně tohoto) jsou pro dílčí hodnocení nastaveny limity, které mohou ovlivnit celkové hodnocení. V takovém případě nemusí celkové hodnocení kvality odpovídat váženému průměru dílčích hodnocení. Informaci o limitech uvádíme u hodnotící tabulky testu, v textu článku a na webu pod tlačítkem „Jak testujeme“, které najdete u každého testu. Limity jsou aplikovány zejména při špatném výsledku klíčové zkoušky daného testu, v testu bezpečnosti nebo škodlivých látek. (Pokud například dětská autosedačka není bezpečná nebo obsahuje nežádoucí chemické látky, nemůže mít dobré hodnocení, i kdyby v ostatních parametrech byla bezchybná.)
   Limit hodnocení, tzn. snížení hodnocení kvality oproti váženému průměru, představuje v testu opalovacích přípravků pro děti nedodržení deklarované voděodolnosti, stejně jako špatné výsledky zkoušky ochranných faktorů a obsah potenciálně rizikových látek.
   Konkrétně pokud jde o přípravek Daylong - celkové hodnocení je výsledkem kombinace dvou limitujících faktorů - jedno snížení se vztahuje k nedodržené voděodolnosti, druhé k obsahu potenciálně rizikových látek (obsahuje sluneční filtr ethylhexyl methoxycinnamát (OMC)).

   reagovat

   R R
  • Janda 29.6.2014 00:38

   Také nad tím hodnocením přemýšlím a napadlo mě jedině, jestli nemá takové hodnocení kvůli nedostatečné voděodolnosti v kombinaci s přítomností endokrinního disruptoru....každopádně výpočet hodnocení v tomto případě bude asi nějaká tajná šifra...

   reagovat

   R R
   • Redakce dTestu 9.7.2014 18:20

    Dobrý den, pro vysvětlení způsobu hodnocení si prosím přečtěte náš komentář uvedený u příspěvku uveřejněného nad tím Vaším.
    Obecně vzato, snažíme se vysvětlovat způsob hodnocení daného testu různým způsobem - u hodnotící tabulky, slovně v článku, na webu, nicméně je to poměrně složitý úkol. Testovací zpráva z laboratoře se všemi detaily a naměřenými hodnotami je velice obsáhlý materiál i o několika stovkách stran. Shrnout shromážděné informace do krátkého článku a jedné obvykle dvoustránkové tabulky, ze které může čerpat běžný spotřebitel, který není expertem, je obtížný úkol. Vnímáme ale důležitost hlubšího vysvětlování způsobu hodnocení čtenářům a připravujeme na toto téma samostatný materiál.

    reagovat

    R R
   • Adam 8.7.2014 15:56

    Hodnocení mi přijde, i jako laikovi, prapodivné.
    Na jasné otázky jsem dostal pouze vyhýbavé odpovědi a teď jsem až příliš podobné dvojče celého testu našel na německém dTestu. Rozdíl je pouze v nepohopitelně ponížených výsledcích a v zjevném nepochopení německého testu.
    Pokud mám jasně stanovená kritéria hodnocení (přesně definovaný vážený průměr), tak proč a jak se uplatňuje nějaká magická konstanta a výsledek je naprosto nepochopitelný. U mnou výše uvedeném příkladu výsledku krém NEOBSAHUJE žádnou nebezpečnou látku (ani podle dTestu).
    Jako možné reakce od redakce dTestu bych čekal:
    a) omluvu a opravu
    b) jasné vysvětlení a přesně definovaný výpočet hodnocení
    c) opravu výsledků, omluvu za opisování a odkaz na německého partnera, který ve skutečnosti test prováděl

    Ale odpovědí je jen mlžení, proto ruším předplatné. Jediným důvodem předplatného dTestu pro mě byla objektivita.

    Sbohem...

    reagovat

    R R
    • Redakce dTestu 9.7.2014 18:37

     Dobrý den,
     Na webu dTestu jsme publikovali článek reagující na dotazy a námitky k testu opalovacích přípravků: http://www.dtest.cz/clanek-3692/vyjadreni-k-otazkam-tykajicim-se-testu-opalovacich-pripravku
     Prosíme, přečtěte si jej, najdete tam odpovědi na své otázky, včetně rozdílů v hodnocení přípravku Daylong v německém časopise Test. Není to tak, že by dTest cosi opisoval a test prováděl náš německý partner. Německá spotřebitelská organizace Stiftung Warentest vydávající časopis Test byla vedle dTestu jednou z partnerských organizací, které se podílely na realizaci tohoto testu opalovacích přípravků. Realizace testů v mezinárodní spolupráci je běžná a nutná věc – více viz náš článek zde: http://www.dtest.cz/clanek-3547/dtest-a-mezinarodni-spoluprace . Dále se na něm podíleli také naši partneři z Dánska, Švýcarska, Rakouska, Slovinska, Nizozemí a Finska. Všechny tyto organizace mají k dispozici stejné výsledky testování, které vznikly ve stejné laboratoři stejnými testovacími metodami. Rozdíly ve způsobu vyhodnocení vycházejí ze strategie, způsobu prezentace výsledků a nezávislé politiky té které národní organizace a z místního kontextu. Může se to projevit například v různém způsobu použití limitujících faktorů – v tomto případě v tom, že Stiftung Warentest obsah slunečního filtru OMC nedefinovala jako důvod ke snížení hodnocení, zatímco dTest či například kolegové z dánské Forbrugerrådet Tænk ano.
     Tento postup vychází z výsledků celoevropské studie a testu kosmetiky, na níž se podílely spotřebitelské organizace z Francie, Dánska, Švýcarska a Velké Británie ve spolupráci s Evropskou spotřebitelskou organizací BEUC, jejíž je dTest také členem. Závěry tohoto testu, ze kterého jsme čerpali při zpracování článku Chemické látky v kosmetice aneb koktejlový efekt, vedly organizace ze zmíněných zemí k zahájení kampaně za omezení používání látek podezřelých z vlivu na hormonální systém; opalovací přípravky patří k významným zdrojům těchto látek, jak bylo v rámci projektu ověřeno. Snížení hodnocení pro přítomnost těchto látek je v souladu s touto snahou a má za cíl přimět výrobce ke změně své praxe a spotřebitele nabádá k dodržování principu předběžné opatrnosti. Z výsledků testu je jasně patrné, že kvalitní přípravky bez těchto látek vyrábět lze.
     Pokud jde o způsob hodnocení – viz naše odpověď na Váš komentář výše.
     Vámi uvedený příklad hodnocení – předpokládáme, že máte na mysli přípravek Dermacol Voděodolné mléko na opalování pro děti SPF30 - celkové hodnocení je výsledkem kombinace dvou limitujících faktorů - jedno snížení se vztahuje k nedodržené voděodolnosti, druhé k obsahu potenciálně rizikových látek (v tomto případě kvůli parfemaci, kterou u dětských výrobků považujeme za nadbytečnou).

     reagovat

     R R

Máte zkušenosti s opalovacím přípravkem pro děti Daylong Kids SPF 50? Budeme rádi, když se o své postřehy podělíte s ostatními čtenáři.

Chci přidat recenzi

Přihlásit