Zrušení profilu na Be2

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, hledala jsem všude na netu recenze k této seznamce, bohužel až po tom, co jsem se také zaregistrovala. Zjistila jsem, že klienti této seznamky hledali pomoc i u Vás, proto bych se ráda poradila taky. Zrušit profil a VIP službu Premium (údajně zkušební za 149 Kč/1 měsíc) jsem se rozhodla skoro tentýž den, jak jsem ho založila, 23.8.2017. Poslala jsem dotaz na jejich zákaznický servis (protože jsem si i když pozdě, přečetla jejich VOP), jestli se písemná výpověď může zaslat i jako příloha e-mailu na tento zákaznický servis. Pořád ještě zvažuji i zaslání výpovědi formou dopisu, pro jistotu. Po cca dvou dnech mi přišla takováto odpověď: "Dobrý den, děkujeme za Vaši zprávu. Toto je potvrzení Vaší výpovědi. Vaše Premiové členství bude ukončeno dne 22/09/2017. Vaše Prémiové členství již nebude obnoveno a nebudou požadovány žádné další platby. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Děkujeme Vám za využití našich služeb. S přátelským pozdravem be2 zákaznický servis." Dá se tomu věřit a mohu to použít jako argument v případě, když na mě v budoucnu pošlou nějakou vymahačskou společnost? Na mém pořád existujícím profilu jsem žádnou takovou změnu nezaznamenala, myslím uvedení datumu jeho ukončení, tak si nejsem jista, jestli bude opravdu zrušen a oni mi nebudou chtít automaticky přesto prodloužit členství.

Doporučení časopisu dTest

Pokud došlo ke zrušení profilu již ve zkušebním režimu a máte skutečně potvrzeno, že ze strany poskytovatele služby nebudou požadovány žádné další platby, mělo by to jako důkaz zcela postačovat. Chcete-li mít ovšem úplnou jistotu, že v budoucnu nedojde k vymáhání pohledávek, můžete ještě poslat výpověď poštou, a to doporučeně s dodejkou. Na základě takové výpovědi Váš závazek nesporně zanikne, a proto nevznikne ani žádný dluh, který by šlo po Vás vymáhat.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest