Zrušení individuálního cestovního pojištění

Spotřebitelský dotaz

9.6.2017

Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o radu ako by som mal správne postupovať ak by som chcel ukončit Individuální cestovní pojištění pro území Evropy.Pojistná smlouva byla uzavřena 29.5.2017 a nabývá účinnosti 1.6.2017. Sjednané pojištění je účinne od 1.6.2017 do 31.5.2018.Pojistná suma už byla mnou uhrazena.Jedná se o uzavření pojistné smlouvy přes internet s Českou pojišťovnou. Túto poistku som si zjednal pretože som si myslel,že ako Slovenský Občan s trvalým pobytom na území CZ, kde platím zdravotné a sociálne poistenie, ju potrebujem pre prípadné krytie zdravotných výdajov na území SK. Bohužial až po uzatvorení zmulvy (moja chyba) som sa informoval priamo v pojisťovni ako by som mal prípadne postupovať ak by nastala nejaká udalosť na zemí SK (napr.cez dovolenku). Bolo my oznámené, že táto poistka pre mňa nemože pokryť výdavky na zemí SK, pretože som občanom SK a je jedno, že mám trvalý pobyt na území CZ, kde žijem a aj pracujem vačšinu roka. Tudíž je táto poistka pre mňa nevhodná. Je to trochu paradox, keby som bol občan CZ s trvalým pobytom v CZ, táto poistka by pre mňa platila na území všetkých štátov Európy vyjma CZ. Ale ako občan SK s trvalým pobytom v CZ pre mna platí,že táto poistka platí pre všetky štáty Európy vyjma CZ a SK.

Doporučení časopisu dTest

Od této smlouvy můžete odstoupit do 14 dnů od jejího uzavření, tj. nejpozději dne 12. 6. 2017 (v tento den postačí oznámení o odstoupení odeslat). Vzhledem k tomu, že pojistné období bylo zahájeno již 1.6., bude po Vás pojišťovna požadovat zaplacení poměrné částky za dny, ve kterých již bylo pojištění čerpáno.

Pokud byste 14 denní lhůtu pro odstoupení od smlouvy nestihl, pak můžete smlouvu vypovědět s osmidenní výpovědní dobou, a to až do dvou měsíců od uzavření smlouvy (v tomto případě musí být výpověď pojistiteli do konce lhůty i doručena). Pro formulaci výpovědi můžete případně využít náš vzorový dopis, který Vám zasíláme v navazujícím e-mailu. Text vzoru je potřeba upravit podle konkrétních okolností případu. Výsledný text se musí vlastnoručně podepsat.

Doporučujeme text odstoupení či výpovědi vytisknout ve dvou kopiích – jednu pro adresáta a druhou pro Vás. Dopis je žádoucí zaslat doporučeně, nejlépe s dodejkou. V případě osobního předání na pobočce pojišťovny doporučujeme nechat si pojišťovnou potvrdit převzetí na kopii dopisu, kterou si s sebou přinesete.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Finanční služby (mj. úvěry) Spotřebitelská poradna dTest

Sdílejte

Přihlásit