Zrušení členství

Spotřebitelský dotaz

Zdravim, jednou jsem si zalozil ucet na sexsit.cz a predplatil jsem si sluzbu na nekolik mesicu. Od te doby ucet nevyuzivam a kvuli odecitani penez z uctu jsem zrusil svoji kartu a vyridil jsem si novou, aby me nadale nebrali penize za neco, co nevyuzivam. Jenze mi chodi upominky, abych zaplatil predplatne a penale, jinak to daji do reseni inkasni kancelari. Chci se zeptat, co s tim mam delat a jak to resit, kdyz jim penize prijdou, tak by meli zrusit ucet, ne o to nezadat a ne vymahat nadale, nereaguji na upominky, ale mam obavy. Co s tim mam delat?

Doporučení časopisu dTest

K tomu, aby byl zrušen závazek mezi Vámi a společností, nestačí zrušit účet, ale je nutné smlouvu s druhou stranou vypovědět. Vše se pak bude odvíjet od toho, zda se jedná o smlouvu na dobu určitou či neurčitou. Jestliže jste uzavřel smlouvu na dobu určitou, je nutné zjistit, jestli je v ní připuštěna možnost výpovědi. Pro smlouvy na dobu určitou je typické ujednání o automatické prolongaci. Tuto prolongaci lze však vyloučit včasným oznámením o tom, že ve smlouvě pokračovat nechcete. Pokud se jedná o smlouvu na dobu neurčitou, máte možnost ji vypovědět kdykoliv, většinou s určitou výpovědní dobou. V případě, že toto právní jednání neučiníte, závazek mezi Vámi a druhou smluvní stranou bude trvat nadále.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest