Zoznamka - zmluva na dobu neurcitu

Spotřebitelský dotaz

5.12.2016

Dobry den, prosim Vas o pomoc. Dole je email od zoznamky na kt. som sa registroval asi pred rokom. Ziadaju odo mna zaplatit clenske na dalsie obdobie. "Dobrý den pan XY, právě jste obdržel vyučtování za Vámi uzavřené členství na portále Redkiss. Bohužel nemůžeme opětovně využívat vaši kreditní kartu. Důvody mohou být různé - krytí vaší kreditní karty, zamítnutí ze strany vaší banky a další. Prosím, převeďte uvedenou částku na faktuře na bankovní účet uvedený níže. Faktura je zaslána jako PDF příloha. Vyhněte se pokutám a dalším poplatkům a převeďte uvedenou částku ke dni 08.12.2016. Jelikož Vaše smlouva nebyla vypovězena písemnou formou s veškerými náležitosmi, je tato pohledávka zcela oprávněna. Výpovědní lhůta je vždy 10 dní před prodloužením členství."

Doporučení časopisu dTest

Pokud z obchodních podmínek společnosti vyplývá, že zpoplatněná členství se prodlužují na konci doby platnosti vždy automaticky o časový úsek, sjednaný v objednávce, pokud nebyla před uplynutím v požadované formě a lhůtě vypovězena.

Vzhledem k tomu, že jste smlouvu včas a řádně nevypověděl, má společnost skutečně právo požadovat zaplacení vyúčtování na další rok. Situace je to jistě nepříjemná, nicméně obchodní podmínky jsou jasné, není v nich nějaké nepřiměřené ujednání a proto Vám doporučujeme částku zaplatit. Pokud již nechcete služby využívat, doporučujeme Vám smlouvu ve lhůtě vypovědět.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest

Přihlásit