Změna termínu zájezdu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, moc bych chtěla od Vás poradit... :-( Přes internet jsme si koupili dne 16.9.2016 zájezd do Osvětimi (6 lidí) a rezervovali jsme si termín 22.10.2016- týden před odjezdem nám napsali, že je málo lidí a že se zájezd ruší a že nám nabízí nové termíny na jaře nebo ještě na podzim, ale do jiných destinací (nutno ještě dodat, že platnost voucheru byla do 20.11.2016)- souhlasili jsme s jarními termíny, tak jsme si vybrali jeden termín v květnu (13.5.) a opět týden přes zájezdem nám přišel mail, že je opět málo lidí a že máme jet buď 21.5. nebo zase na podzim! Jelikož z nás 6 pracují 4 na směny, takže zařídit tak narychlo volno bylo pro nás nemožné a podzimní termín jsme již nechtěli. Rozhodli jsme se o ukončení smlouvy a navrácení peněz. Od té doby nám nikdo neodepsal, nikdo nereaguje na naše maily a ani nezvedá telefon. Mohli byste nám poradit, co v tomto případě udělat?

Doporučení časopisu dTest

Právo odstoupit od smlouvy v případě změny smlouvy o zájezdu Vám přiznává ustanovení § 2531 občanského zákoníku: "Nesouhlasí-li zákazník se změnou smlouvy, má právo od smlouvy odstoupit; pořadatel může určit pro odstoupení přiměřenou lhůtu, která nesmí být kratší než pět dnů a musí skončit před zahájením zájezdu. Neodstoupí-li zákazník od smlouvy v určené lhůtě, platí, že se změnou smlouvy souhlasí." Pokud jste tedy svůj nesouhlas s daným termínem oznámila pořadateli včas, je povinen Vám vrátit zaplacené finanční prostředky.

K tomu doplňujeme, že podle ustanovení § 2534 občanského zákoníku je v tomto případě pořadatel zároveň povinen nabídnout Vám náhradní zájezd celkově odpovídající alespoň tomu, co bylo původně ujednáno, pokud je v pořadatelových možnostech takový zájezd nabídnout.

Pokud se Vám nepodaří s pořadatelem domluvit, doporučujeme využít bezplatnou službu mimosoudního řešení sporů při České obchodní inspekci. Více informací naleznete na stránce www.adr.coi.cz/cs.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Cestování a dovolená Spotřebitelská poradna dTest