Změna smlouvy ze strany CK

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, mám zarezervovanou dovolenou od cestovní kanceláře včetně parkování na letišti. Dnes mi přišel email, že ck mění smlouvu a přesouvá parking do jiného místa. Ck po mně chce odsouhlasení nové smlouvy. Může být toto důvodem odstoupení od smlouvy, i když se jedná pouze o změnu parkování?

Doporučení časopisu dTest

Pokud bylo parkování na letišti součástí Vaší smlouvy o zájezdu, a nejedná se tedy o další, samostatnou smlouvu, může být změna parkovacího místa důvodem pro odstoupení od smlouvy v souladu s ustanovením § 2531 občanského zákoníku. Pořadatel může určit pro odstoupení přiměřenou lhůtu, která nesmí být kratší než pět dnů a musí skončit před zahájením zájezdu. Neodstoupíte-li od smlouvy v určené lhůtě, platí, že se změnou smlouvy souhlasíte.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Cestování a dovolená Spotřebitelská poradna dTest