Záruka na zboží ve slevě

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,ráda bych se informovala,ohledně záruky,kdy jsem si zakoupila obuv, ve slevě a prodejce na prodejním dokladě,uvádí " Zboží ve slevě nevyměňujeme a nelze na něj uplatnit reklamaci"prosím o informaci,zda-li dle zákona,opravdu na záruku obuvi nemám.

Doporučení časopisu dTest

Podle § 2165 odst. 1 občanského zákoníku je kupující oprávněn uplatnit právo z vady, která se vyskytne u spotřebního zboží v době dvaceti čtyř měsíců od jeho převzetí (stanovení dvouleté záruční doby). Zákon nestanoví žádnou výjimku pro zboží ve slevě, proto se citované ustanovení uplatní i v tomto případě.

Podle § 1814 písm. a) občanského zákoníku se zvlášť zakazují ujednání, která vylučují spotřebitelova práva z vadného plnění. K těmto ustanovení se podle § 1813 občanského zákoníku nepřihlíží, proto je takové ujednání neplatné. Z tohoto důvodu uzavíráme, že záruku na obuv máte i přesto, že byla ve slevě.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest