Zaplacené a nedodané zboží z eshopu

Spotřebitelský dotaz

25.4.2014 jsem na eshopu www.uznehledej.cz nakoupila zboží v hodnotě 1086 Kč, zaplatila jej mobilem přes platební bránu PayU a po zaplacení jsem obdržela email s informací, že platba byla doručena na účet eshopu http://www.nejlevnejsizbozi.com. Neobdržela jsem ani potvrzovací email s číslem objednávky, ani samozřejmě zboží samotné. Volala jsem několikrát na kontakt uvedený na webových stránkách eshopu uznehledej.cz (telefon je nedostupný), kontaktovala emailem jak eshop www.uznehledej.cz, tak eshop www.nejlevnejsizbozi.com. Odezva žádná. Chtěla bych Vás proto touto cestou požádat o radu, jak postupovat při řešení tohoto problému.

Doporučení časopisu dTest

V takovém případě doporučujeme prodejce písemně doporučeným dopisem vyzvat k dodání Vámi objednaného zboží. Dopis by zněl jako výzva k dodání zboží ve smyslu § 1978 občanského zákoníku. Podle IČ si můžete ověřit sídlo společnosti na www.justice.cz v obchodním nebo živnostenském rejstříku. Tam je třeba výzvu poslat, pokud prodejce jiný kontakt neuvádí. Musíte prodejci poskytnout dodatečnou přiměřenou lhůtu (14 dnů) na dodání tohoto zboží. Pokud v této lhůtě zboží nedodá, tak že ve smyslu § 1978 občanského zákoníku odstoupíte od kupní smlouvy.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest