Zapáchající vánoční stromek

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli se dá reklamovat vánoční stromek. Dne 17.12.jsem před prodejnou Tesco Mělník koupila jedličku, ponechala ji doma v chladu a ozdobila 23.12. Den po Štědrém dnu to doma začalo podivně smrdět-jako močovina. Pořád jsem větrala, vytírala...ale smrad nezmizel. Po týdnu jsem si všimla, že je stromek místy seschlý do žluto-hnědé barvy(adventní věnec z větviček koupených v květinářství schne do světle zelena). Vzhledem k tomu, že stromek stál 790 kč a po týdnu jsem ho musela odstrojit a vyhodit prozatím na balkon, nechci nechat tento problém bez odezvy(jindy nám v našem chladném bytě vydrží stromek do konce ledna). Prodávajícím byla firma KEŘE CZ s.r.o. Veveří 23, Brno-žádné další údaje na účtence nejsou, na internetu jsem také o nich nic nenašla a ani v Tescu už prý na ně kontakt nemají(i když jim každoročně pronajímají plac před obchodem).
Děkuji za radu, Ivana Gibišová

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, v tomto případě doporučujeme uplatnit spíš tzv. rozpor s kupní smlouvou, vzhledem k tomu, že stromeček neměl vlastnosti obvyklé pro tento druh věci. Vzor uplatnění rozporu s kupní smlouvou naleznete na www.dtest.cz. Upravte jej podle svého problému a zašlete na adresu uvedenou na účtence. Je nám líto, že tato zkušenost narušila Vaše Vánoce.