Zánik prodejce

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, zakoupila jsem sedací soupravu na internetu a v zákonné lhůtě reklamovala, ale bylo mi sděleno že prod.firma se přeprodala na jiného majitele tak už je to nezajimá, i přesto přeposlali výrobci a ten reklamaci zahájil ale do 30 dnů už se nikdo neozval.mohu požadovat vrácení peněz po výrobci když prodejce zanikl (ve vedení sice sedí stále stejní lide) ale prý už s tim nemají nic společného.

Doporučení časopisu dTest

Pokud byla celá společnost převedena na právního nástupce, pak tento nástupce s největší pravděpodobností také přebral veškeré závazky původní společnosti, včetně závazků z vadného plnění. Uplynula-li již lhůta k vyřízení reklamace, pak můžete odstoupení od smlouvy zaslat nástupnické společnosti a vymáhat po ní dluh v podobě kupní ceny.

K tomu doplňujeme, že u internetových obchodů má provozovatel podle ustanovení § 19 odst. 4 zákona o ochraně spotřebitele povinnost poskytnout název nebo jméno a adresu prodávajícího, kde může spotřebitel i po ukončení takového prodeje uplatnit reklamaci. Pokud provozovatel internetového obchodu tuto povinnost nesplní, může mu být uložena pokuta až do výše 1000000 Kč. Dozorovým orgánem v této oblasti je Česká obchodní inspekce, které můžete podat podnět k prošetření.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest