Zamítnutá reklamace

Spotřebitelský dotaz

Dobry den, byla mi zamitnuta reklamace na polamany hlinikovy zebrik (na zaklade fotografii). Na tento zebrik, zatez 150 kg, lezl otec 80 kg a vrtal z normalni pozice, kdyz tu se zebrik prohnul a cele se to zritilo k zemi. Otec nastesti prezil. Reklamace byla zamitnuta z duvodu spatne pozice na zebriku dolozene piktogramy ruznych pozic. Zadnou takovou vsak otec nezaujimal, kdyz se to zacalo hroutit - stal jsem opodal a videl to. Muzu se nejak branit?

Doporučení časopisu dTest

Vyskytne-li se vada na výrobku v prvních 6 měsících od prodeje, nese důkazní břemeno prodejce. V tomto případě jeho argument není na místě, jelikož své tvrzení o nevhodné pozici nemůže prokázat, a proto nese svou odpovědnost. Jestliže proběhla delší doba, nesete část břemene i Vy. V tomto případě máte dvě možnosti. Vyjádřit nesouhlas s vyřízením reklamace s argumentací, že na žebřík nebyla vyvinuta maximální zátěž, pozice byla zachována dle návodu, a žádáte o přehodnocení. Druhou možností je obrátit se na soudního znalce a nechat si vyhotovit znalecký posudek. Seznam soudních znalců naleznete na portálu www.justice.cz, kde jsou řazeni podle oborů a místa bydliště. Bude-li Vám na základě znaleckého posudku reklamace uznána, máte právo požadovat úhradu nákladů na vyhotovení znaleckého posudku od prodejce.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest