Vystavení náhradního dokladu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
28.11.2009 jsem přes internet objednal u firmy TUNING RACING SCHOP s.r.o., Škrobárenská 14, 617 00 Brno světla pro denní svícení. Zboží jsem si vyzvedl osobně a obdržel jsem daňový doklad, který jsem posléze ztratil. Nyní bych chtěl světla reklamovat, ale prodejce požaduje předložení dokladu.
Mohu po něm požadovat vytvoření kopie původního dokladu, když znám číslo objednávky a zakázka je na jejich e-shopu stále evidovaná.

Předem děkuji za radu

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, bohužel je na spotřebiteli, aby prokázal, že vznikla kupní smlouva, na jejímž základě se domáhá reklamace. Jestliže Vám prodávající nebude ochoten tento důkaz poskytnout, nezbývá než prokázat vznik kupní smlouvy jiným způsobem, např. svědectvím, nebo lépe např. výpisem platby kartou apod. Nemáte-li podobný důkaz, není v podstatě možné se reklamace domoci.