Vysavač

Spotřebitelský dotaz

Rozhoduji se, jaký si koupit vysavač. Podle Vašich časopisů mne zaujal vysavač Electrolux Oxygen+ Z7330 (časopis 7/2008) a vysavač Miele S5 ecoline (časopis 6/2007).
Mám v bytě pouze koberce. Zároveň bych ráda vysavač s dobrou zádržností prachu. U Miele S5 jsou uvedeny pouze základní informace.
Prosím, zda byste mohli doplnit nějaké informace k vysavači Miele S5 ecoline a poradit mi, který z vysavačů by byl vhodný.
Kyprá Eva

Doporučení časopisu dTest

V testu vysavačů, který jsme publikovali v TESTu 6/2007, jsme uváděli základní výsledky i u modelů, které v té době nebyly na českém trhu (jedná se i o Vámi zmiňovaný přístroj Miele S5 ecoline), neboť mnozí spotřebitelé nakupují i v zahraničních internetových obchodech nebo si pro výrobky zajíždějí do Německa či Rakouska. Doporučujeme s nákupem vysavače ještě pár dnů posečkat, neboť v červnovém vydání časopisu TEST přineseme aktuální velký test vysavačů.