Vyřízení reklamace

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
mám dotaz ohledně vyřízení reklamace.Začátkem ledna tohoto roku jsem zakoupil koženou zimní obuv.Na konci února (to je po cca 6ti týdnech) se na obuvi začaly objevovat vady - prasklá podrážka a praskliny na povrchu kožené části na špičce.Při uplatnění reklamace byly zvoleny možnosti vyřízení vrácením peněz nebo výměnou zboží,protože pracovnice prý musí v reklamačním protokolu zaškrtnout dvě možnosti.Po 30ti denní lhůtě byla reklamace uznána,ale vyřízena byla výměnou za jiné zboží ve stejné hodnotě nebo vyšší s doplatkem.S tím jsem nesouhlasil,myslím si že při reklamaci do 6ti měsíců od nákupu mám možnost si vybrat vrácení peněz. Chci se tedy zeptat,zda mám nárok si vybrat peníze,nebo musím přistoupit na výměnu.
Děkuji za odpověď a s pozdravem

Doporučení časopisu dTest

V šestiměsíční lhůtě od zakoupení zboží má spotřebitel právo uplatnit rozpor s kupní smlouvou a určit způsob vyřízení reklamace výměnou nebo opravou zboží. Pokud nelze reklamaci určeným způsobem vyřídit, může spotřebitel žádat vrácení peněz, či slevu z ceny.

Ve vašem případě Vám reklamaci uznali a chtěl jste zboží vyměnit za nové stejného druhu, pokud tento způsob nemohou realizovat a nabízejí vám jiné zboží, máte právo odstoupit a chtít vrácení peněz.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest