Výpověď smlouvy s Bohemia energy

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den. Maminka uzavřela při podomním prodeji smlouvu na elektriku a plyn s Bohemia energy a jako dárek dostala sadu žárovek. Do týdne odstoupila od kupní smlouvy a žárovky odeslala zpět. Po měsíci přišel dopis že zahájili proces výpovědi se starým dodavatelem. Když jsme volali na Bohemia energy tak nám řekli že jsme odstoupili jen ze smlouvy k žárovkám. Prosím o radu co máme dělat dál.

Doporučení časopisu dTest

V případě uzavření smlouvy distančním způsobem (např. přes internet, telefonicky) nebo mimo prostory obvyklé k podnikání (např. podomní prodej) můžete od smlouvy nejen odstoupit do 14 dnů ode uzavření smlouvy, ale i podat výpověď smlouvy do 15 dnů od zahájení dodávek energie, a to bez sankce. Tedy v případě, že si nejste jisti, zda jste opravdu odstoupili od smlouvy o dodávkách energie v zákonné lhůtě, můžete podat výpověď smlouvy do daných 15 dnů od zahájení dodávek energie. Výpověď byste podávali podle ustanovení § 11a odst. 3 energetického zákona. Výpovědní doba činí 15 dnů a počíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po doručení výpovědi.

V případě, že jste si jisti, že jste odstoupili od smlouvy o dodávkách energie ve stanovené lhůtě, domáhejte se svého nároku a nenechte poskytovatele energií jednat za Vás při změně dodavatele. Trvejte na svém nároku. Dále se můžete obrátit se stížností na Energetický regulační úřad.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Předváděcí akce a podomní prodej Spotřebitelská poradna dTest