Vstupné zdarma podle výšky dítěte

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
již několikrát jsem se setkala (např. zde: http://www.aquapalace.cz/aquapark-cenik) s tím, že dítě do určité výšky má vstup zdarma, případně s nějakou slevou. Přijde mi to diskriminující, protože vzrůst zpravidla nelze ovlivnit, a jistě většina lidí ví, jaké jsou rozdíly mezi dětmi, kdy jedno ve třech letech má výšku jako dvouleté a jiné jako čtyřleté. Co si o tom myslíte Vy? Mohu proti takovému ceníku něco namítat?

Doporučení časopisu dTest

Podle § 6 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, prodávající nesmí při prodeji výrobků nebo poskytování služeb spotřebitele diskriminovat. Může tak postupovat, je-li to v zájmu ochrany a bezpečnosti "zranitelnějších" osob (např. děti, těhotné matky apod.). Má-li provozovatel nějaký ospravedlnitelný důvod (omezení vstupu na určité atrakace do určité výšky atd.), lze jeho postup hodnotit jako řádný. Nemá-li takový důvod, porušuje práva spotřebitelů a můžete se obrátit na Českou obchodní inspekci s podnětem. Kontakt naleznete na portálu www.coi.cz. Požádejte však nejprve o vyjádření provozovatele, abyste měla svou případnou stížnost o co opřít.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Cestování a dovolená Spotřebitelská poradna dTest