Vrácení zboží

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
jelikož máme zahradu o rozloze 1000 m2 a chtěli jsme koupit zahradní vertikutátor, požádali jsme v provozovně servisu zahradní techniky o informaci a doporučení pro nás vhodného výrobku. Byl nám nabídnut výrobek podle katalogu. Po vzájemné dohodě jsme přes servis objednali doporučený výrobek.
Vertikutátor byl dodán do servisu, kde jsme si jej po telefonické výzvě byli vyzvednout. V servisu výrobek vybalili, doplnili provozními tekutinami, zkusili zpouštění motoru. Vertikutátor shledali v pořádku. My jsme jej zaplatili a odvezli si domů, ale již bez originálního obalu - ten zůstal v servisu. Doma jsme si přístroj prohlédli a zkusili všechna ovládání. Shledali jsme, že nám tento výrobek nevyhovuje a že jej chceme vrátit. Přístroj je nepoškozený, nemá známky užívání (mimo dolitých tekutin) ani opotřebování, ale žel nemáme původní obal.
Jaké máme práva pro vrácení zboží? Jak máme postupovat?
Děkuji za odpověď a přeji příjemný den.

Doporučení časopisu dTest

Zboží zakoupené v kamenné prodejně není možné vrátit. Zákon Vám toto právo nedává, ale také nebrání vzájemné dohodě s prodejcem. Proto doporučujeme se pokusit s prodejcem dohodnout buď na vrácení peněz nebo na výměně za vhodnější přístroj. Upozorněte prodejce na absenci originálního obalu, který si prodejce ponechal.
Jediná možnost jak lze vrácení zboží oproti vrácení peněz dosáhnout, je varianta, pokud Vás prodejce při výběru zboží ujistil o určitých vlastnostech zboží a v reálu se ukáže, že zboží tyto vlastnosti nemá. Stejně je tomu v případě, kdy si u zboží přejete určité vlastnosti, prodejce Vás o nich ujistí a ukáže se opak. V tomto případě doporučujeme využít náš vzor z mimořádné přolohy popř. je dostupný rovněž na našich webových stránkách pro předplatitele zdarma.
Nejste povinna vracet zboží v originálním obalu, jestliže postupuje v rámci odstoupení.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest