Vrácení zboží

Spotřebitelský dotaz

Zakoupila jsem pres internet naparovac, vyzvedla jsem zbozi osobne. Doma jsem to rozbalila a zkusila. Bohuzel ono to vubec neplni svuj ucel. totiz para jde. Ale veci zustavaji ve stejnem stavu, pricemz dokonce i obycejny zavoj ten naporovac nevyzehlil. muzu li v tomto pripade mit narok na vraceni penez?

Doporučení časopisu dTest

Pokud jste zboží zakoupila přes internet, jste oprávněna od kupní smlouvy odstoupit do 14 dní zcela bez uvedení důvodu, dle § 1829 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník. Způsob převzetí zboží, tj. osobně, je irelevantní. Prodávající Vám v následujících 14 dnech bude povinen vrátit kupní cenu zboží.

Pokud již uběhlo 14 dní, jste oprávněna věc reklamovat, jelikož neslouží svému účelu. Podle § 2161 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, můžete žádat primárně bezplatnou opravu zboží, popřípadě výměnu za nový kus. Pokud prodávající nebude schopen zajistit opravu ani výměnu zboží nebo pokud nevyřídí reklamaci v zákonné 30denní lhůtě, budete oprávněna od kupní smlouvy odstoupit.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest