Vrácení zboží

Spotřebitelský dotaz

Zakoupili jsme v prodejne Hyundai benzinovou nádrž za 10 000 kč. Pak jsme zjistili, že neni třeba byla jen praskla hadička. Chteli jsme nádrž vrátit ale v prodejně bylo řečeno že to nejde. Od zakoupeni je to týden.

Doporučení časopisu dTest

Prodávající není ze zákona povinen akceptovat odstoupení od kupní smlouvy uzavřené v kamenné prodejně bez udání důvodu. K tomu by byl povinen pouze tehdy, kdy by se k tomu zavázal v obchodních podmínkách, záručním listu, apod. Právo odstoupit od kupní smlouvy bez udání důvodu vzniká pouze u smluv uzavřených prostředkem komunikace na dálku, tj.zejm. po telefonu či na internetu, nebo mimo obchodní prostory, a to do 14 dní.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest