Vrácení zboží

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, dnes jsem si zakoupila v prodejně Baumax sprchový kout, přijela jsem domů a zjistila jsem, že je na jednom místě proražený kryt vaničky, obratem jsem jela do prodejny zpět a tam mi odmítli zboží vyměnit. Řeší to už jako reklamaci s 30 denní lhůtou. Je tento postup správný? Nebo mám nárok na okamžitou výměnu?

Doporučení časopisu dTest

Postup prodejce v konkrétním případě shledáváme v souladu se zákonem. Podle § 19 odst. 3 zákona o ochraně spotřebitele musí obchodník reklamaci vyřídit ve lhůtě 30 dní. Vyřízením se mj. rozumí i řádné odstranění vady. Pokud s Vámi tedy prodejce na místě pouze sepsal reklamaci a odeslal Vámi reklamovanou věc na odborné posouzení, nedopustil se žádného porušení zákona za předpokladu, že tuto třicetidenní lhůtu dodrží.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest