Vrácení zboží objednaného z e-shopu bez visačky

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, objednal jsem si přes internet (A3 Sport) boty a chtěl bych se zeptat, jestli můžu uplatnit vrácení peněz do 14 dnů bez udání důvodu, když už jsem odstranil visačku. Boty jsou nenošené, obal mám, účtenku taky. Visačka je odstřihlá, ale mám ji.

Doporučení časopisu dTest

Pokud jste smlouvu uzavřel jako spotřebitel přes internet, pak od kupní smlouvy odstoupit můžete. Odstřižení visačky ničemu nevadí. Čtrnáct dnů po převzetí zboží slouží k tomu, abyste si ozkoušel dodané zboží. Pokud jste tedy odstřihl visačku a obuv ozkoušel, pak je vše v pořádku.

Podle § 1833 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen "občanský zákoník"), je prodávající oprávněn Vám ponížit vrácenou částku o částku, o kterou se snížila hodnota zboží tím, že jste obuv užíval jinak, než bylo vhodné.

Doporučujeme Vám tedy od kupní smlouvy odstoupit. K formulaci lze využít námi připravený vzor "Odstoupení od kupní smlouvy uzavřené přes internet či po telefonu". Doporučujeme Vám zaslat odstoupení od smlouvy písemně poštou, doporučeně a s dodejkou (kopii odstoupení a dodejku si ponechte). Na odeslání odstoupení od smlouvy máte 14 dnů po doručení zboží. Do dalších 14 dnů po odstoupení pak musíte prodejci zaslat i obuv (nic nebrání tomu, abyste zaslal obojí už nyní). Prodávající je pak povinen Vám zaslat zaplacenou částku do 14 dnů po odstoupení od smlouvy (nemusí to však udělat dříve, nežli mu obuv předáte, nebo potvrdíte, že jste mu zboží již odeslal).

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest