vrácení použitého krému na obličej

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

přes internet jsem si koupila značkové krémy /noční a denní/ na obličej.
Po 3 dnech jsem zjistila na tváři takové šupinky, a začal mě svědět obličej. Usoudila jsem, že tento typ krému mé tváři nesvědčí. Můžu jej zaslat vrátit?
Pokud by se jednalo o krém za cca 200 Kč řešila bych to tak, že bych jej darovala v rodině a nebo kamarádce.
Jak však postupovat u již otevřeného krému?
Poraďte prosím,

Děkuji Květa Špačková

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, zřejmě víte, že občanský zákoník dává možnost odstoupit od smlouvy uzavřené přes internet v zákonné lhůtě 14 dní. Toto ustanovení bylo vytvořeno proto, aby měl spotřebitel možnost se se zbožím seznámit obdobně, jak tomu je při prodeji v kamenném obchodě. Domníváme se proto, že není možné žádat odstoupení od smlouvy ve Vámi uvedeném případě, tedy po několika dnech používání, podobně jako tomu není možné v kamenném obchodě. Přesto doporučujeme prostudovat všeobecné obchodní podmínky internetového obchodu, v některých případech obchody umožňují odstoupení od smlouvy i u zčásti spotřebovaného zboží, za jistou finanční náhradu.