Vrácení plavek

Spotřebitelský dotaz

Obchodník si podmiňuje v obchod.podmínkách (což jsem si bohužel nevšimla) nákup zboží tím, že není možné vrátit z hygienického důvodu a teď nechce přistoupit k vrácení v zákonné lhůtě 14.dnů, z důvodu malé velikosti. Zboží přišlo s odpáraným látkovým štítkem velikosti a jen volně ležícími papírovými štítky..

Doporučení časopisu dTest

Vy jako spotřebitel máte právo odstoupit od smlouvy do 14 dnů bez udání důvodů dle § 1829 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen OZ). Nicméně občanský zákoník v § 1837 vymezuje situace, kdy spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy. V tomto zákonném výčtu je v písm. g)stanoveno, že Vy jako spotřebitel nemůžete odstoupit o dodávce zboží v uzavřeném obalu, které spotřebitel z obalu vyňal a z hygienických důvodů jej není možné vrátit.

Pokud podnikatel uvádí ve svých obchodních podmínkách, že toto zboží nelze vrátit, mohla jste se bohužel s tímto obeznámit již koupi zboží.

Domníváme se tedy, že podnikatel jedná v souladu se zákonem a nemáte bohužel právo na odstoupení od smlouvy do 14 dnů.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest