Vrácení oblečení bez visačky

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, minulý týden jsem si koupila v kamenném obchodě bundu, kterou bych nyní ráda vrátila. Bundu jsem nenosila, ale odtrhla jsem visačku. Účtenku i visačku ale mám, jen není na bundě. Má prodejce povinnost mi peníze nebo dárkovou kartu vrátit, i když zboží nemá visačku ale mám doklad?

Doporučení časopisu dTest

Bohužel v případě osobní koupě v kamenném obchodě zákon nepřiznává kupujícímu žádné právo na odstoupení od smlouvy a vrácení zboží. Nelze tedy po prodejci vyžadovat vrácení peněz, pokud sám tuto možnost nenabízí v rámci prodeje. Doporučujeme se spíše s prodejcem domluvit, zda by Vám například dané zboží nevyměnil.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest