Vrácení částky připsané již na účet příjemce na žádost banky plátce

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, na straně 57 v bodě 4.10 dokumentu SOUHRN ÚPRAV OBCHODNÍCH PODMÍNEK Raiffeisen banka NOVĚ uvádí, že může odečíst na žádost banky plátce částku připsanou již na účet příjemce. Znamená to, že nějaká "Kajmanská banka" provede ve prospěch mého účtu platbu za zboží nebo službu, a potom si ji zase může stáhnout? A ještě zaplatím všechny poplatky? To abych si pořídil "průtokový" účet nebo co? Je to v souladu se zákonem o platebním styku?

Doporučení časopisu dTest

Vámi popsané znění obchodních podmínek Raiffeisen banky je v souladu se zákonem. Jedná se o postup zvaný chargeback, neboli zpětná platba, kdy banka spotřebitele požádá banku obchodníka o navrácení zaplacené částky.

Časopis dTest této úpravě věnoval celý článek. Více si tedy můžete přečíst na našich internetových stránkách: https://www.dtest.cz/clanek-3518/zpetna-platba-pomaha-resit-potize-pri-online-nakupech#.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Finanční služby (mj. úvěry) Spotřebitelská poradna dTest