Viagogo

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

v pátek 24.4. jsem objednal přes Viagogo vstupenky na koncert Iron Maiden. Celková cena
činila přes 10 000 Kč. Provedl jsem platbu kreditní kartou.

Bohužel mi po objednání přišlo potvrzení s tím, že elektronické vstupenky obdržím až v týdnu před koncertem. To mne trochu znepokojilo, ale akceptoval jsem to.

Dnes však vysílali v rádiu reportáž, kde varovali před touto společností, mé obavy se potvrdily. Koncert má být až v červnu, nicméně už teď jsem dost nervózní z toho, jak, celá akce dopadne. Je možné nějaké vrácení peněz, tzv. chargeback? Nebo čekat, až jestli vstupenky přijdou a budou platné na vstupu?

Doporučení časopisu dTest

Dobrý den,

V případě společnosti Viagogo bychom rozhodně doporučovali nečekat a rovnou se obrátit na svoji banku s prosbou o tzv. chargeback, s jehož pomocí lze za určitých podmínek získat peníze zpět. Je totiž možné a ve většině případu pak velmi pravděpodobné, že šlo o prodej vstupenek buď na fiktivní koncert nebo přeprodej vstupenky více osobám najednou.

V případě problému by měl spotřebitel co nejdříve kontaktovat svou banku s žádostí o provedení zpětné platby. Žádost je vhodné podpořit relevantními dokumenty, například kopií komunikace s obchodníkem nebo Vámi zmíněnou rozhlasovou reportáží či článkem.

S přáním příjemného dne

Časopis dTest
objektivně * nezávisle * bez reklam

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Nákupy na internetu Spotřebitelská poradna dTest