Uznání-neuznání reklamace

Spotřebitelský dotaz

Vážení,prosím o radu jak dále postupovat v řešení tohoto problému.V prodejně Mountfield Sokolov jsem zakoupil rider na sekání trávy.Po třetí stejné závadě,(spadlý řetěz pojezdu),které následovaly rychle za sebou,takže stroj měl odpracováno pouze pět hodi provozu,jsem požádal o
odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz.Prodávající žádost přijal a konstatoval,že se jedná o výrobní vadu a požádal o číslo účtu,na které mají zaslat peníze.Nedávno jsem však dostal vyrozumění,že prý stroj zkošeli a žádnou závadu nezjistili,museli tedy stroj potřetí opravit, a proto mi oznamují,že reklamace neuznávají a mám si stroj odvést domů.Dodávám jěště,že reklamace byly uznány a při první technik uvedl,že poruchu zapříčinil chybějící šroub na podvozku.

Děkuji za odpověd

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, z Vašeho dotazu není zřejmé, zda jste záznam o třetí uznané reklamaci měl  uveden v reklamačním protokolu, vzhledem k tomu, že ústní příslib lze jen těžko prokázat. Jestliže tomu tak není, bude důležité, zda bylo zamítnutí reklamace provedeno do 30 dnů od jejího uplatnění. Jestliže ano, nezbývá než se bránit, trvat na uznání reklamace např písemným dopisem nazvaným poslední pokus o smír.  V n ěm uveďte, že nejprve reklamace byla uznána a že tedy na odstoupení trváte. Můžete také napadnout nesmyslnost jejich tvrzení, že závada nebyla shledána a proto museli stroj opravit. V dopise připravte prodávajícího na to, že pokud neumožní odstoupení od smlouvy, jste připraven bránit svá práva podáním soudní žaloby. Přejeme Vám, aby Vám prodávající vyšel vstříc a aby ke skutečnému podání žaloby nemuselo dojít.