Ukradený kredit

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu. Dneska jsem se stal obětí podvodu a moji neopatrností jsem se nechal napálit. Volalo mi číslo 737400339, kde se člověk představil jako zaměstnanec T-MOBILU, že v rámci věrnostního programu mám nárok na 50% slevu z mého paušálu za tento měsíc. Tento člověk zadal během hovoru moje číslo do T-MOBILE samoobsluhy a mě přišla sms z jednorázovým kódem pro přihlášení. A tento kód jsem mu měl říct pro aktivaci slevy. Vůbec jsem si neuvědomil, že v sms bylo napsáno, že je to kód do samoobsluhy. Po skončení hovoru tento člověk přes moji samooblushu si dobil částku 999,-. Operátor, mě zdělil, že je to moje vina, a kredit vzít zpět nemohou. Je nějaká šance jak se proti tomuto bránit???

Doporučení časopisu dTest

Doporučujeme Vám obrátit se na orgány činné v trestním řízení (příslušné orgány Policie ČR) a podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Bohužel v tento okamžik nelze podniknout jiné kroky. Operátor nemá povinnost Vám peníze vrátit. Dle našeho názoru by ovšem bylo férové, aby se sám kauzou rovněž zabýval, neboť neznámý pachatel užívá obchodní firmu (název) operátora.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest