Telefon

Spotřebitelský dotaz

Dobry den. Cca pred mesicem jsem zakoupil mob. telefon, ale prestal fungovat. Vim, ze na opravu maji 30 dni, coz je pro mne nerealne. Dotaz zni, mohu v prodejne pozadovat prozatimni nahradu telefonu, nez mi to opravi?

Doporučení časopisu dTest

Na poskytnutí náhradního telefonu během 30denní lhůty pro vyřízení reklamace nemáte vysloveně nárok ze zákona. Požadovat byste jej mohl pouze za předpokladu, že byste měl s prodejcem uzavřenou záruku smluvní, která by tento nárok zakládala, případně kdyby prodejce takovou službu z vlastní vůle poskytoval.

Půjčení náhradního telefonu si tak musíte zajistit sám. Pokud by však Vaše reklamace byla oprávněná, dalo by se uvažovat o možnosti žádat náklady na dočasné půjčení jiného telefonu po prodejci jako náhradu škody vzniklé vadným plněním.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest