T-mobile zrušení tarifů S námi v sítích

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, T-mobile teď zrušil tarify S námi v sítích a udělal nové(S,M....). S tím že tarif S - jestli dobře koukám - lepší a levnější než tarif S námi v sítích +. Má člověk právo požadovat změnu tarifu na nový, přestože má uzavřenou smlouvu na dobu určitou?

Doporučení časopisu dTest

Změnit mobilní tarif můžete pouze, pokud jste si s mobilním operátorem ujednal možnost jednostranné změny mobilního tarifu z Vaší strany, popřípadě pokud se změnou bude mobilní operátor souhlasit. Zákonná úprava Vám takové právo nepřiznává. Doporučujeme Vám tedy kontaktovat Vašeho mobilního operátora se žádostí o změnu mobilního tarifu.

Lze předpokládat, že mobilní operátor bude svůj souhlas se změnou Vašeho mobilního tarifu na levnější mobilní tarif podmiňovat Vaším souhlasem s prodloužením Vaší smlouvy.

Jednostranně změnit smluvní podmínky (jsou-li splněny zákonné podmínky) může ze zákona pouze mobilní operátor.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest