T-mobile-aktivace služby-reklamace

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,
dne 10.06.2014 jsem si telefonicky u TMCZ objednala službu pevný internet. Při objednávání mi operátorka nabídla, abych ze stávající Twist karty přešla na tarif S námi v síti. Souhlasila jsem a smlouva na hlasový tarif i internet byla uzavřena na 2 roky s tím, že za modem pro připojení pevného internetu při dvouletém závazku zaplatím zvýhodněnou cenu jen 299 Kč. Operátorka mi dále sdělila, že pro modem se mám dostavit na nejbližší prodejnu TMCZ, kde za něj zaplatím zmíněných 299,- Kč. Následně mi byla doručena kurýrem smlouva, obsahovala pouze hlasový tarif. Když jsem se dostavila na pobočku, pracovnice mi sdělila, že vyzvednutí modemu na pobočce není obvyklé, že standardně se zasílá poštou. Následně zjistila, že v systému je zadán můj hlasový tarif i požadovaný pevný internet, ale operátorka "nezaklikla" modem a proto mi jej nemohou prodat za zvýhodněnou cenu 299,- Kč. Po delším zjišťování na centrále mi pracovnice pobočky sdělila, že věc TMCZ řeší jako reklamaci, poslechnou si všechny hovory, aby zjistili, kde se stala chyba a následně mě budou kontaktovat. Prosím o radu, zda uplatněním reklamace se staví lhůta 14 dnů pro možnost odstoupit od smlouvy uzavřené telefonicky a jak mám dále postupovat. Na pobočce jsem nedostala žádný "reklamační protokol", mám pouze svědka, který byl řešení problému přítomen.

Doporučení časopisu dTest

Uplatněním reklamace se lhůta pro odstoupení od smlouvy nestaví. Poskytovatel služby je povinen Vám vystavit reklamační protokol, pokud tak neučiní můžete se obrátit na Český telekomunikační úřad.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Telekomunikace Spotřebitelská poradna dTest