Stavební úprava

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,můj 76-letý otec si nechal udělat venkovní stavební úpravu u rodinného domu. Pracovníkovi zaplatil 25 000 Kč. Ten peníze vzal, ale nedal otci žádný doklad. Otec není s prací spokojen, pánovi volal několikrát, ale ten mu mobil vždy tzv. vytípne. Otec chce na něho pozvat soudního znalce. Myslím si, že to není řešení, když v ruce nemá jediný doklad.

Doporučení časopisu dTest

Problémem ve Vašem případě je, že skutečnost o uzavření smlouvy nelze nijak prokázat, a v případě sporu by se jednalo o tvrzení jedné strany proti tvrzení druhé strany.

Tatínek má jako objednatel samozřejmě právo vady vytýkat, nicméně bez prokázání právního titulu ke vzniku smlouvy, by se v případě dalšího sporu s největší pravděpodobností svých práv nedomohl.

Z tohoto důkazů je neúčelné i vypracování znaleckého posudku. Znalecký posudek je nutné pořídit až v případě, že je reklamace zhotovitelem zamítnuta, ve Vašem případě však zhotovitel nebude vůbec nucen reklamaci řešit. Jednalo by se tak o zbytečný náklad na jehož proplacení byste ani na základě výše uvedených skutečností neměli nárok.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Ostatní služby (mj. stavby, opravy, úpravy) Spotřebitelská poradna dTest