Skrytý podomní prodej

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den, u nás v Chrudimi je zakázaný podomní prodej. Před časem je u nás ve vchodě objevila na nástěnce zpráva ohledně osvěty zabezpečení bytů. Na čemž by nebylo nic špatného. Jenže při návštěvě u nás kromě pochválení bezpečnostních dveří nám bylo nabídnutou nakoupení alespoň bezpečnostního kování (to původní bezpečnostní bylo), což jsem odmítl. Po čase jsem zjistil, že více domácností má vyměněné dveře, a to za všechny podobného typu. Dohledal jsem si, co je to za firmu, a zjistil, že prodávají dveře a zabezpečovací techniku. Zajímalo by mě, jak je možné, že dostali všechna ta razítka, když se jedná o prodej dveří a zabezpečovací techniky?

Doporučení časopisu dTest

Dle §18 zákona č. 455/1991 Sb. Živnostenský zákon, je v přenesené působnosti obce vydat tržní řád formou nařízení obce. Obec může nařízením obce stanovit, že některé druhy prodeje zboží nebo poskytování služeb prováděné mimo provozovnu v obci nebo její části jsou zakázány.

Pokud se nějaká fyzická či právnická osoba rozhodne nabízet své zboží či služby při podomním prodeji i přes tento zákaz, můžete takovou osobu nahlásit na obecním úřadu, neboť se dopouští správního deliktu. Pokud jste tedy schopen fyzickou či právnickou osobu identifikovat, doporučujeme oznámit její činnost na příslušném úřadu.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Předváděcí akce a podomní prodej Spotřebitelská poradna dTest