Servis mimo záruku

Spotřebitelský dotaz

Obracím se na vás s následujícím dotazem:Pro inteligentní ovládání ústředního topení ve svém domku jsem radiátory osadil termohlavicemi NETATMO. Cena jedné hlavice se pohybuje kolem cca 2400 Kč. Už druhá hlavice po nějaké době (určitě mimo záruku) přestala fungovat. Obrátil jsem se na dovozce Legrand s.r.o. s dotazem zda na tyto hlavice existuje nějaký servis kam bych je mohl zaslat k opravě. Odpověď byla negativní – žádný servis na tyto hlavice u nás neexistuje. Je postup dovozce správný? Přece jen se nejedná o nijak levnou položku.

Doporučení časopisu dTest

Společnost je povinna opravit případně dodat nový kus zboží v případě reklamace během 24 měsíců od nákupu. Po uplynutí záruční doby již tato povinnost není. Pokud by Vám společnost nenabízela žádné možnosti ohledně servisování, budete si muset obstarat servis sám.

Cena prodané položky nehraje roli, tato povinnost po 2 letech končí.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest