servis auta v záruční době

Spotřebitelský dotaz

Dobrý den,

je možné se někde dozvědět, co všechno spadá do servisní prohlídky auta po 2 letech? Byla jsem s autem v servisu, kde je na faktuře účtována částka za servisní kontrolu 2157,- Kč a dále je účtována řada dalších úkonů např. kontrola předních a zadních brzd 800,- Kč, seřízení světlometů 200,- Kč , kontrola karoserie a laku200,- , výměna brzdové kapaliny 700,- Kč atd. Celková částka více než 10 tis. Kč. Šlo pouze o běžnou údržbu a kontrolu vozu a rámečku mlhovky cca za 500,- Kč Děkuji

Doporučení časopisu dTest

Hezký den, zákonem není obsah servisní prohlídky definován, nicméně občanský zákoník ukládá servisu povinnost Vás o ceně předem informovat a předat Vám potvrzení o převzetí díla, s uvedením alespoň odhadnuté ceny. Takto určená cena pak nesmí být podstatně překročena. Jestliže tedy byla předem odhadnutá cena výrazně nižší, nemá servis na zaplacení rozdílu nárok.