Reklamovaná baterie v tabletu

Spotřebitelský dotaz

Dobrý večer mám dotaz 7.12.2016 jsem kupovala tablet,27.2.2017 jsem ho šla reklamovat z důvodu,že se dlouho nabíjí.Reklamaci vyřídili tím,že vyměnili baterii.Tablet fungoval,ale jenom měsíc. 10.4.2017 jsem ho šla reklamovat z toho stejného důvodu.Baterie v novém tabletu má záruku 6 měsíců,ale když mi ji po 3 měsících vyměnili tak jaká je záruční doba té nové vyměněné?Prodávající mi řekl,že 2 měsíce je záruka na vyměněnou baterii.Ptám se z toho důvodu,protože teď budou asi znovu měnit baterii a kdyby se ještě jednou vyskytla tato závada mohla bych odstoupit od smlouvy,ale prodávající mi řekl,když jsme se o této možnosti bavili,že by se tato stejná vada musela vyskytnout po dobu záruky což je prý do 7.6.2017. Po tomto datu to už nejde abych odstoupila,protože záruka na baterii už nebude.Tak bych se Vás chtěla zeptat jakou má záruční dobu nová vyměněná baterie v tabletu?

Doporučení časopisu dTest

DJako spotřebitel máte právo odstoupit od smlouvy v případě třetí uznané reklamace pro tu samou vadu. Máme za to, že ve Vašem případě šlo o reklamaci tabletu, který se pomalu nabíjel a ne o reklamaci samotné baterie. Proto Vám běží dvouletá záruční doba na tablet až do 7. 12. 2018, do této doby můžete reklamovat tu samou vadu - pomalé nabíjení. Argument prodejce o záruční době baterie je tedy neopodstatněný.

Co se týká délky záruční doby samotné baterie, zákon stanovuje pouze obecnou záruční dobu, která činí dva roky. V případě zboží, které se rychle opotřebovává, je nutné přihlédnout k jeho životnosti. Tato životnost by měla být deklarovaná prodejcem např. na obalu zboží.

Naše poradna
je tu pro vás

Mám dotaz

Další dotazy z oblasti: Koupě zboží a problémy s nimi Spotřebitelská poradna dTest